„Jsme si vědomi toho, že zápas v Příbrami má mimořádnou důležitost, navíc se nám v Příbrami moc nedaří,“ tuší náročný zápas Marek Bielan, asistent hlavního kouče Františka Straky.

Jenže to se Karviné nedařilo ani ve Zlíně a Teplicích a v tomto ročníku to změnila. Že by tedy dotřetice? „No, budeme tomu věřit. V minulé sezoně jsme tam odehráli dobrý zápas, nebýt sporného gólu po hraní rukou, tak bychom tam možná vyhráli,“ přemýšlí Bielan nahlas.

I tak je všem jasné, že Příbram je doma mnohem silnější než venku. Naposledy inkasovali Středočeši „šestku“ v Mladé Boleslavi. Karviná v tom ale žádnou výhodu pro sebe nespatřuje.

„To naopak pro nás moc dobré není, protože ten debakl budou chtít odčinit. Oni na tom jsou fotbalově dobře a i v té Boleslavi hráli slušně. Kdo si ten zápas pustil, tak viděl, že Boleslav dávala góly, ale Příbram hrála velmi dobře. Jen si nevypracovávala takové šance jako Boleslav,“ varuje Bielan před kvalitami zítřejšího soupeře, který se opírá o zkušenosti Rezka se Zemanem.

„Ti si to dirigují. Zeman s tou svou skvělou levačkou je schopen utkání rozhodnout. Jinak tam jsou mladí hráči, ale běhaví a šikovní. Musíme si na to dát pozor, nebude to vůbec jednoduché. Doma je Příbram nebezpečná a umí potrápit i nejsilnější týmy. Viděli jsme třeba její zápas proti Plzni (1:2). Jablonci dala dokonce čtyřku,“ upozorňuje Bielan.

Čím to, že doma je Příbram tak silná, přestože se na domácím stadionu nemůže opřít ani o diváckou podporu? „To nevím, mají to tam asi načtené. Paradoxně možná to, že tam nechodí diváci hráče nestresuje a hrají uvolněně. Doma si prostě víc věří,“ uvažuje asistent už zase předposledního týmu tabulky, neboť Teplice v dohrávce 4. kola zvítězily nad Mladou Boleslaví 2:0 a utekly Karviné na rozdíl tří bodů.

Slezané jsou si tak vědomi faktu, že porážka by byla značnou komplikací. Před týdnem remizovala Karviná doma s Bohemians, tedy s jiným soupeřem, se kterým se počítá v boji o dolní šestku, a tato pasáž bude pro svěřence trenéra Františka Straky pokračovat i další neděli, kdy se v duelu předposledního s posledním utká Karviná doma ve slezském derby s Opavou.