I špílmachr karvinského celku Lukáš Budínský uznal, že první zápas nebyl z domácí strany moc vydařený. „Asi šlo vidět, že to nebyl bůhvíjaký fotbal. Ani ta výhra. V Jihlavě ale bude nový zápas, pojedeme se tam porvat o záchranu,“ slibuje Budínský.

On sám čekal, že výsledek z prvního utkání bude pro Karvinou lepší. „Chtěli jsme to vzadu uhrát s nulou, což se nám nepovedlo. Na konci jsme chtěli přidat nějaký gól, což se také nepovedlo,“ uznal.

Jihlava se v Karviné předvedla v dobrém světle, skórovat mohla už v první půli. „Asi měli lepší pohyb uprostřed hřiště, dobře tam vymýšleli své akce,“ přemýšlel Budínský. I když Karviná v poločase vedla 2:0, musely přijít od trenéra Františka Straky další pokyny. „Musíme lépe zabezpečit obranu, prostředek hřiště, protože se nám tam snadno dostávali. To bude platit i v Jihlavě,“ upozornil „Bůďa“.

Před zápasem správně poukazoval na to, že rozhodne, jak se kdo s nastálou situací popere psychicky. Na spoustě domácích hráčů ale bylo vidět, že to moc nezvládali. „Bylo to nervózní z obou stran. Jde o hodně, protože je rozdíl hrát první nebo druhou ligu. Určitě to na výkonu bylo vidět,“ přemítal Budínský.

V odvetě by se situace mohla obrátit. „Třeba z nás nějaká ta nervozita opadne, protože v prvním utkání jsme potřebovali vyhrát a bylo to znát. Možná pro nás bude lepší hrát venku,“ míní karvinský záložník, který si nemyslí, že jihlavské protiakce mohly být způsobeny ofenzivnější sestavou Karviné.

„V této sestavě hrajeme už nějaký šestý sedmý zápas. Je možná trochu ofenzivnější, ale každý si musíme plnit i svoje defenzivní úkoly. Bohužel jsme nebyli tak důslední a Jihlava se nám tam dostávala. V neděli budeme muset rozhodně zlepšit obranu a nepouštět je do tolika akcí. Hlavně Zoubele byl nebezpečný a ty jejich kraje taky. Ale těm jsme umožňovali akce po našich chybách v rozehrávce. Těch se musíme v Jihlavě vyvarovat,“ nabízí Budínský recept, jak uspět.

On sám pamatuje loňskou výhru z Jihlavy 2:0, díky které se Karviná na úkor soupeře zachránila v lize. Mohlo by to týmu psychicky pomoct? „To byl úplně jiný zápas, s jinými sestavami. Vlastně si ani nevybavím, kdo z nás to pamatuje. Snad jen já a Wagy (ještě Berkovec, Čolič a Letič). To bude asi všechno,“ vzpomínal Budínský.