„To mě na tom nejvíc štve. Byli jsme Sigmě vyrovnaným soupeřem, a i když nás chvílemi přehrávala, nevzdávali jsme se a dokázali jsme se vrátit dvakrát do hry. Ale porážíme se sami,“ nedokázal ani on pochopit opětovné hrubice v zadních karvinských řadách.

Ani nevěděl, zda se má ze své trefy radovat. „Rád jsem, ale není z toho ani bod. Škoda,“ dodal rozmrzele.

Trenér MFK František Straka hovořil po zápase o neefektivitě svého celku. „Domácí nám dovedli eliminovat Ba Louu, nějaké kolmice za jejich obranu jsme předvedli, ale…,“ nedokončil Straka větu. „No nic, na Zlín musíme jít s novým elánem, to je základ číslo jedna, chtít se o to zase porvat,“ burcoval už raději své svěřence k dalšímu domácímu zápasu.

A vyzdvihl karvinské fanoušky, kteří neváhali přijet svůj tým do Olomouce povzbudit. „To je dané i tou mentalitou místních lidí, to jsou sdrcaři. Karvinští fanoušci byli naším dvanáctým hráčem, mrzí mě, že jsme se jim neodvděčili nějakými body. Pokusíme se to napravit proti Zlínu,“ slíbil „Franz“.

Karviná to na Sigmu neumí. Zase s ní prohrála.Zdroj: Michal Chadim

Co na to Budínský? I on pochválil karvinské fanoušky, kteří měli na Andrově stadionu převahu. „Byli slyšet víc než domácí, pomohli nám. Věřím, že pomohou i příště,“ vyjádřil se.

Jenže kvůli špatnému výsledku neměl ani náladu hodnotit herní vzestup karvinského týmu, který je pod Františkem Strakou patrný. „Chceme se takto prezentovat, ale bez bodů jsou ty pocity špatné. Možná bych příště bral raději špatnou hru a body,“ dodal.

Jak se na hřišti a na jarním sluníčku cítil? „Bylo to trochu náročnější, i tím stylem, který Olomouc praktikuje. Oni si hodně přihrávali, takže jsme se museli posouvat a bylo to hodně o běhání. Chvíli trvalo, než jsme se s tím srovnali, ale pak už myslím, že to šlo,“ hodnotil Budínský.

Na závěr zmínil nedůraz. „V naší i soupeřově šestnáctce. Byli jsme málo důrazní, to se nám nesmí stávat. Byly to laciné góly. A naopak sami jsme v závěru měli předvést větší důraz u nich. Nedařilo se nám vytvořit si stoprocentní šanci, jen střely z dálky a závary. To je málo,“ zakončil naštvaně.