Do ligových zápasů se vracíte po třízápasové stopce po vyloučení v utkání se Spartou. Jak jste tu pauzu snášel?

Špatně. Je jasné, že každý hráče by chtěl hlavně hrát. Mohl jsem to jen sledovat z tribuny a trénovat.

Co si vlastně o verdiktu disciplinární komise myslíte? Byl to zákrok na třízápasový distanc, když například dukelský Ďurica dostal za svůj téměř kriminální zákrok na jabloneckého Masopusta stejný trest? A to mu přitom způsobil zranění, které ho vyřadilo ze hry…

Nevím, co si o tom myslet. Když jsem pak sledoval i některé zákroky v Lize mistrů, tak ty byly daleko, daleko horší. Vůbec nevím, kdo to posuzoval, jestli bral vůbec v potaz intenzitu zákroku. Asi na to mají v Praze nějaké tabulky.

Co jste říkal na výkony spoluhráčů, kteří bez vás vybojovali čtyři důležité body?

Viděl jsem naživo oba domácí i ten v Boleslavi. Myslím, že už v utkání proti Slavii se ukazovalo, že se snažíme hrát kompaktně, mužstvo se snaží plnit pokyny nového trenéra a vychází to.

Teď vás ale čeká Plzeň. Jak se proti ní dá uspět?

Těžce. Mají několik titulů, každý rok hrají evropské poháry, zkušeností mají nepřeberně. V takových zápasech musíte využít každou skulinu v obraně, kterou vám nabídnou. Šancí si proti Plzni moc nevytvoříte, proto je stěžejní pokud možno každou využít.

V Plzni se Karviné nedaří, proč tomu tak podle vás je?

Proti Plzni se hraje špatně i doma. Jsou strašně silní na balonu, nedělají moc chyb. Kvalita kádru je tam obrovská, na každý post mají dva tři hráče.

Mohlo by nějakým způsobem hrát roli středeční vystoupení Viktorie v Lize mistrů?

Mohlo, ale nepředpokládám to. Plzni se povedl další velký úspěch, můžeme jí jen pogratulovat. V lize ale na Slavii ztrácí, takže proti nám určitě nic nepodcení. Oba mančafty podle mě pojedou na krev. My se potřebujeme odpoutat od spodku, Plzeň potřebuje stáhnout náskok Slavie. Pokusíme se vytěžit něco z její únavy, pokud se nějaká dostaví.

Vy se ale snažíte hrát dost ofenzivně. Můžete tím překvapit i Plzeň na její půdě?

Nějaké dostihy to asi nebudou, to bychom si mohli pěkně naběhnout. Musíme hrát svědomitě dozadu a neinkasovat. Pokusit se Plzeň znervóznit, a když to půjde, zkusit něco vytěžit z brejků.

Včera vám los domácího poháru přisoudil Slavii a ještě k tomu venku. Co na to říkáte?

Hráli jsme teď dvakrát doma, tušil jsem, že potřetí nám to už nevyjde. Osobně jsem čekal ještě delší cestu do Liberce, ale jedeme do Prahy. Musíme to brát pozitivně, každý podobný zápas nás může jedině posunout.

Hraje se až v dubnu, bude se tento zápas týkat i vás? Není tajemstvím, že se o vás zajímají další ligové kluby…

Vím, ale tohle budu řešit až v zimní pauze. Ještě pořád existuje možnost, že bych zůstal v Karviné, ale je to otevřené.