Liberec nehrál nijak excelentně, přesto vyhrál. Podobné soupeře byste asi měli doma porážet, souhlasíte?

Jasně, ale pořád stojíme pevně nohama na zemi a určitě jsme si neříkali, že Liberec přejedeme. Věděli jsme, že to tak určitě nebude. Liberec měl o jeden bod víc než my, oba jsme byli dole, uvědomovali jsme si důležitost toho utkání a myslím si, že tak i ten fotbal vypadal.

To znamená především opatrnost?

Bylo tam málo fotbalovosti, hodně soubojů. Bohužel jsme v jedné situaci zaspali, nechali Liberec, aby se dostal do vedení, a tím jsme si celý zápas strašně zkomplikovali. Nedokázali jsme najít odpověď a z těch pár vyložených šancí, které jsme měli, jsme nedokázali dát kýžený gól.

Ve vaší situaci je to hodně nepříjemná ztráta…

Brali jsme to, že je to takový zlomový zápas, který by nám mohl pomoct. Bohužel se stal pravý opak a dostali jsme se do ještě těžší situace, než v jaké jsme byli před zápasem.

Mrzí vás to o to více, že Liberec byl jasně k poražení?

Mrzí. Až na tu šanci, ze které dal gól, tam nějaké gólovky neměl. Možná jednu. Bohužel to tam dokázal dotlačit a my naopak gól z našich šancí nedali. A pokud nedáte gól, tak nemůžeme vyhrát, to je jasné.

Blízko brance jste byl vy sám, ale vaši střelu vytlačil gólman Nguyen na tyčku. Co tomu chybělo, lepší střela?

Je to pozice, ze které bych měl dát gól, ale nemyslím si, že bych střílel úplně špatně. Věděl jsem, že ta druhá polovina branky je odkrytá, snažil jsem se to tlačit nahoru, abych to gólmanovi ještě ztížil, ale dal tam konečky prstů a vyrazil to na tyč. Chyběly jen centimetry. Je to škoda, mohli jsme jít do kabin za stavu 1:1.

Teď jedete dvakrát ven. Co čekáte tam?

V české lize se dá uspět v každém zápase. Pojedeme do Zlína porvat se o první výhru, i v předchozích zápasech jsme ukázali, že se umíme rvát o každý metr na hřišti a o každý bod. Jiné to nebude ani za týden.