Co pro vás znamená konečná remíza?

Že stále bojujeme o záchranu a na vstup do jara můžeme jen vzpomínat. Je jasné, že hrát se bude do posledního kola.

Proč to týmu nejde jako na začátku jara?

Koronavirová pauza nás zabrzdila, nedaří se nám. Ale na to se nemá cenu vymlouvat, prostě to tak je. Hráli jsme dobře a měli výsledky, které nám teď chybí. 

Doma pořád ztrácíte…

Vinou toho jsme tam, kde jsme. Těžko spekulovat, kde nás ty ztracené body můžou mrzet víc, ale remízy nám moc nepomáhají. Bod je pro nás z domácího utkání málo. 

Co za to může?

Slabá koncovka. I proti Opavě jsme měli vyhrát, stejně jako proti Boleslavi nebo Budějovicím. Pořád ztrácíme. Uvidíme, jestli jsme schopni to zvládnout.

Je jasné, že mužstvu chybí především góly…

Když chcete vyhrát, musíte dát gól, takže jinak to s Opavou ani dopadnout nemohlo, leda by si soupeř dal vlastní gól. Nevím, jestli nám chybí více odvahy, štěstí, nebo prostě kvalita v zakončení. Asi všechno dohromady. Já trefil tyčku, Smrž i Guba měli dobré šance, ale prostě nedáváme góly. Už jsme mohli být dávno vysmátí, realita je ale jiná.

Už jste se smířili s tím, že třináctá příčka je v trapu?

Ještě se hraje o devět bodů, takže to nevzdáváme, ale musíme si uvědomit, že jsme spíš tři body od sestupu, než šest bodů od třinácté příčky. V Olomouci už nutně potřebujeme tři body.

Vy tuhle situaci dobře znáte…

Bohužel. Jsme z toho smutní, že neustále hrajeme jen o záchranu. Vždycky se najde něco, co nás zbrzdí, nejsme schopni se toho vyvarovat, abychom měli na konci sezony větší klid.