„Minimálně pro ten jsme tady přijeli. Jet sem přes šest hodin a pak zase odjíždět bez bodu, to by nebylo příjemné ani trochu. Ta cesta sem je hrůzostrašná,“ ulevilo se Janečkovi po remíze 0:0.

Jaké byly plány pro zápas v Teplicích?

Uhráli jsme tady konečně nějaký bod. To se nám zatím nedařilo, takže jsme to chtěli změnit, bojovat, co to půjde, a vyšlo se. Teď si trochu oddechneme, dáme se přes reprezentační přestávku dohromady a připravíme se na Bohemku.

Pro oko diváka nebyl zápas zrovna líbivým šlágrem. Jaký jste z toho měl dojem vy?

Pravda, bylo to hlavně o soubojích a nakopávaných balonech. Musím uznat, že jsem Teplice už dlouho neviděl hrát tolik nakopávaných balonů. Ale nám to vyhovovalo. Chtěli jsme být a byli důrazní v soubojích, vzadu to uskákali, sbírali odražené míče.

Takže bod berete?

Určitě ho bereme. Nechtěl bych být příliš namlsaný, ale je škoda, že jsme nevyužili nějaké naše šance, mohlo to být ještě veselejší.

Sám jste měl největší v zápase…

Asi jsem se unáhlil. Bylo to ode mě zbrklé, protože jsem před sebou viděl vyběhnutého Grigara (brankáře Teplic), který byl hodně z brány. Možná kdybych to vyřešil ještě jedním dotekem a posunul si balon do strany, zakončil bych lépe, ale to jsou kdyby. Máme bod a bereme ho.

Potvrdilo se při té šanci, že nejste střelec?

Střelec nejsem, ale samozřejmě se nebráním tomu, že bych nějaký ten gól dal. Někdy si štěstí může sednout i na mě (úsměv)

Šest bodů před repre pauzou. Vaše hodnocení?

Nebudeme si nic namlouvat, hrajeme o záchranu a každý bod se počítá, zvlášť z venku. Teď máme dva týdny na to, abychom se připravili na Bohemku a s pomocí našich fanoušků ten zápas zvládli.