Karviná prohrála 1:3 a Janečka byl u rozhodující situace v utkání, když po jeho faulu na Sýkoru dali Pražané díky Stochově proměněné penaltě vítězný gól.

Po zápase se karvinský kapitán vyjádřil k oběma situacím, které posuzoval videorozhodčí, a které vždy rozhodly v neprospěch Karviné.

Začněme tím, co zajímá všechny. Byl u prvního gólu Slavie ofsajd?

I když se rozhodčí byl podívat na VAR systém, já jsem přesvědčený, že Zmrhal v ofsajdu byl. Neviděl jsem záznam, ale my měli linii dodrženou a Zmrhal byl za námi. Jenže když mi pak rozhodčí řekne, že video to zkoumalo a rozhodlo, že ofsajd nebyl, tak já s tím těžko na hřišti můžu něco dělat. Fakt nevím.

Je to ale sporné, neboť jasný průkazný záznam chybí.

Rozhodčí si to obhájí. Když řekne, že mu to zahlásili od videa, tak asi mají pravdu. A když nemají, tak potom je video úplně zbytečné.

A ta vaše penalta?

Tak ta asi byla. Já čekal, jestli Bojan (Letič) vyhraje svůj souboj. Jenže míč ho přeskočil, a tak jsem šel do souboje se Sýkorou já. On si ale dobře míč zakryl tělem, takže já do něj v plném sprintu narazil. Možná jsem se mu mohl vyhnout, ale už to bylo na hraně. Kontakt tam byl. Když se šel rozhodčí podívat na video, věděl jsem, že jedenáctku pískne.

Bylo to z vaší strany neopatrné?

Spíš zbytečné, takové dětinské. Mohl jsem jej v souboji jen doprovázet, ale šel jsem do něj a on to zkušeně využil.

Je to o to větší škoda, že váš moment přišel těsně po karvinském vyrovnání?

Tak škoda… To jsme momentálně my. Až tak tragicky bych to ale nebral. Řekněme si na rovinu, že proti Slavii čekal asi jen málokdo, že něco uhrajeme. Pro nás bude podstatný zápas v Mladé Boleslavi.

Chyběl vám dnes špílmachr Budínský hodně?

Nejen on, je tam víc hráčů, co nám chybí. Všechno důležití hráči. Hrát bez nich není jednoduché, ale nastala teď taková situace a musíme to zvládnout bez nich.

Byla příprava v týdnu po příchodu nového trenéra nějak odlišná?

Každý trenér má svoje představy o hře, svůj systém. Zaměřovali jsme se hlavně na něj. Neříkám, že jsme chtěli změnit všechno, ale samozřejmě tam změna je. Musíme být natolik vnímaví, abychom se trenérovy záměry snažili pochopit co nejdříve a co nejrychleji je dostali do hry. Čím dřív to vstřebáme, tím dřív budeme dělat body.

Ty jsou potřeba. Prohráli jste už pětkrát v řadě…

Jsme momentálně poslední a spokojenost není žádná, to je logické. V hlavách ty prohry jsou, ale člověk se z nich musí poučit, sebrat se. Teď máme před sebou důležitý zápas v Mladé Boleslavi. Věřím, že se z toho posledního místa odrazíme.