Osud tomu chtěl, že hned v prvním domácím utkání se fotbalisté MFK střetnou v krajském derby s ostravským Baníkem, proti kterému má vždy zvláštní motivaci právě Marek Janečka. „Pro Karvinou je to vždy top zápas, na Baník se já osobně vždy namotivuji a už se nemůžu dočkat, až to v pondělí začne. Ohromně se těším,“ poznamenal oblíbenec karvinských fanoušků.

Bude to pro Karvinou speciální utkání?

Podle mě je to jeden z těch top zápasů celé sezony. Jak utkání s Plzní a oběma pražskými S, tak derby s Baníkem představují pro karvinského fanouška i pro nás, hráče, ty nejlepší zápasy. Samozřejmě je pro nás důležitý každý ligový zápas, ale tyhle mají specifický náboj. Nejen já, ale všichni v týmu se na to už těšíme.

Baník vnímá vzájemná utkání s Karvinou jako malé derby, protože pro něj je tím velký zápas s Opavou. Co vy na to?

Víme, že pro Baník to není největší derby, ale pro nás je, takže se budeme snažit k tomu maximálně přistoupit. Baník je náš nejbližší ligový rival, určitě budeme všichni patřičně namotivovaní. Jak k tomu přistoupí soupeř, to už je jeho věc.

Umocňuje důležitost souboje to, že jde o první domácí zápas sezony?

Je to náhoda, že to tak vyšlo, ale pro nás je to dobře. Aspoň bude vyprodaný stadion, a tudíž bezvadná atmosféra. My už se musíme snažit jen o to, abychom náš výkon postavili na bojovnosti a odhodlání uspět. Musíme však projevit větší kvalitu směrem dopředu, což nám posledně v Boleslavi moc nefungovalo. 

Jarní vzájemný souboj jste sledoval?

Sledoval jsem ho v telce v Trnavě, shodou okolnost s Čonym (Matúšem Čonkou, další letní posilou z Trnavy) a tehdy byla Karviná jasně lepší. Tohle je ale nová historie, jiný zápas. Ale potěšilo by mě, kdyby to dopadlo stejně.

Oba týmy zahájily soutěž porážkou. Bude vzájemný souboj o to důležitější?

Samozřejmě, my jsme po slušném defenzivním výkonu chtěli uhrát v Boleslavi aspoň bod, ale dopředu jsme nebyli tak aktivní. Baník prohrál doma, je taky na nule, a pro nikoho není dobré mít po prvním kole na bodovém kontě nulu, byť ten tlak na začátku soutěže ještě není takový. Příjemné to však není pro nikoho, to je jasné. 

S kamarádem Janem Laštůvkou jste se o zápase nebavili?

Teď ne, to bylo před týdnem a půl. To jsme se špičkovali. Já Laštyho vnímám jako nejlepšího brankáře, kterého jsem během kariéry zažil, takže vzájemný souboj by mohl být velmi zajímavý, bohužel je Lašty zraněný a vypadá to spíš tak, že asi chytat nebude.