To před nadstavbou značí zlepšenou činnosti defenzivy mužstva i zvedající se náladu. „Jo, tak nálada je dobrá. Máme nějakou bodovou šňůru a bylo by fajn ji prodloužit i do nadstavby,“ uznává Berkovec před nedělním výjezdem do Opavy.

Jaký je vlastně váš názor na nadstavbovou část?

Je to novinka, čeká nás o pět zápasů víc. V Karviné můžeme být za tu nadstavbu jedině rádi, protože kdyby se končilo po třiceti kolech, tak bychom sestupovali. 

Budete sledovat i další nadstavbové skupiny?

Asi jen zběžně. Máme pořád dost starostí, musíme se připravit na našich pět zápasů, takže se zaměřím spíš na naši skupinu o záchranu.

A ta čistá konta? Vypovídají o zlepšené obraně?

Asi ano, ale stejně je jich pořád málo. Máme celkově tři, přitom klidně jich mohlo být šest, sedm. Předtím ty zápasy nebyly dobré, to si musíme přiznat. Ale poslední dvě domácí nuly bereme. Proti Liberci jsme sice inkasovali, ale zase jsme to dokázali otočit. To se taky počítá. 

Opava je posledním místem na ligové mapě, kde Karviná v tomto ročníku ještě nehrála, protože první vzájemný zápas proti ní se odehrál v Brně. Těšíte se do Opavy?

Naposledy jsem tam chytal snad ještě v dorostu. Vybavuji si ten starý trávník. Určitě se tam ale těšíme, atmosféra bude jistě perfektní, přijedou i naši fanoušci.

Jakou důležitost zápasu přikládáte?

Začínáme venku, takže by bylo dobré přivézt domů nějaký ten bod. Rádi bychom pokračovali v posledních výkonech. Musíme prostě bodovat, pořád jsme předposlední, takže pro nás se nic nemění.

V nadstavbě začínáte dvakrát venku, zatímco poté hrajete dvakrát doma. Nevadí to?

Mně to ani nepřijde. Beru to tak, že jsme hráli naposledy doma, tak teď holt jedeme ven. Normálka. Navíc je to blízko, takže v tom nevidím problém.

Opavě se nedaří. Co se od ní dá čekat?

Jsou od nás čtyři body. Porazit je, asi by pořádně znervózněli. Oni na nás určitě vletí, ale to samé chceme i my. Bude to zajímavé derby.