Pětadvacetiletý záložník má zkušenosti z mládežnické reprezentace své země i italského Beneventa. S Košicemi vyhrál Slovenský pohár. V generálce na ligu přispěl svým výkonem k výhře Karviné nad polskými Tychy 4:1.

Generálka před ligou dopadla dobře…

Odehráli jsme kvalitní zápas. Důležité je, že jsme proměnili ty počáteční šance. To se nám předtím moc nedařilo. Dali jsme góly a teď už zbývá jen se připravit na klíčový začátek jara.

Po těch prvních dvou gólech jste hodně polevili. Čím to bylo?

Neviděl bych to v tom, že bychom polevili. Chtěli jsme hrát kompaktně, držet spolu. Nechtěli jsme pořád jen presovat, ostatně do velkých šancí jsme Tychy nepustili. Ale určitě je co zlepšovat, to je fakt.

Co soudíte o české lize?

Sledoval jsem ji hodně. Je to velice kvalitní liga, takže se na ni těším. Určitě to v ní nebudeme mít jednoduché, ale uděláme vše pro to, abychom ty stěžejní zápasy zvládli a po sezoně se všichni mohli společně radovat.

Ale čeká vás asi těžká šichta, souhlasíte?

Určitě. Velmi těžká, ale musíme se dobře připravit. Máme hlavy nahoře, takhle nastavení půjdeme i do jarních zápasů.

Dívali jste se, přes koho by se tak dalo dostat na vyšší příčky?

Nedíváme se na ostatní mužstva, sledujeme hlavně sebe. Zajímá nás náš vlastní výkon. Chceme hrát dobře a vyhrávat.

Jak vidíte konkurenci na postu tvůrce hry?

Konkurence je velká. Jsou tady velice kvalitní hráči, ale myslím, že si dobře rozumíme. Doufám, že tak budeme vystupovat i v lize.

Co musíte ještě zlepšit, na čem nejvíc zapracovat?

Potřebujeme být v defenzivě kompaktnější, abychom drželi spolu a nebyli tak roztahaní. Aby prostě soupeř neměl hodně prostoru. Důležité je vycházet z obrany a neztrácet míče. A samozřejmě dávat góly (úsměv).

Vás si v zimě vybral přímo trenér Hrnčár. Znáte se?

Z reprezentace, kde mě dva roky vedl. Trenéra Högera (Hrnčárova asistenta) znám ještě z Košic, kde mě trénoval v dorostu.

Co říkáte tomu, že je vás v týmu tolik Slováků?

Je to tak, ale chceme mužstvu pomoci uspět. Všichni ale musíme držet spolu. Jsme jedno mužstvo, jeden tým.

Kromě trenéra Hrnčára vás vedl v polských Gliwicích a slovenských Košicích i známý trenér Radoslav Látal. Ptal jste se ho na Karvinou?

Ne, o tom jsem s ním vůbec nemluvil. Debatoval jsem hlavně s trenéry, kteří mě kontaktovali.