„Asi se to tak úplně nečekalo, ale dobře jsme se připravili, věděli jsme, co chce Zlín hrát a konečně jsme dali i góly z těch šancí, co jsme měli. V minulých zápasech jsme je neproměňovali,“ našel okamžitě rozdíl mezi sobotním vítězným duelem a těmi předešlými Martin Bukata.

Karviné pomohla i přesilovka po vyloučení Azackého. „Souhlasím, v oslabení to bylo pro Zlín těžké, ale i tak jsme tam měli nepřesnosti, na kterých je třeba pracovat. Celkově to ale hodnotím velmi dobře, šli jsme si za tím,“ usmíval se Bukata.

Sám se o úspěch přičinil přesnou trefou k tyči. Akci si sám rozjel, přes Janečku se balon dostal k Vukadinovićovi, který mu poslal míč přesně na hlavu.

„Takové góly často nedávám, ale Vuky mi to krásně položil na hlavu,“ smál se Bukata po první trefě v karvinském dresu. Zaznamenal ho při svém jubilejním dvacátém startu v barvách MFK.

Přitom měří jen 174 centimetrů, a tak hra ve vzduchu není jeho vyloženě silnou stránkou. Ostatně, ve Zlíně patřil k nejmenším na hřišti. „Ale hráli jsme dobře, byl to poctivě odmakaný zápas. Jsem rád i za kluky, že jsme to společnými silami takhle zvládli. Je to první výhra v sezoně, tak snad nás už nakopne,“ přál si Bukata.