Po delší době jste dostal zase šanci v bráně, potěšilo vás to?

Potěšilo. Nepotěšil mě jenom ten výsledek.

Dlouho to vypadalo, že čisté konto nakonec udržíte, dokonce jste Kratochvílovi chytil tutovku.

Jo, to už jsem si říkal, že když jsme přežili tohle, tak ten potřebný gól snad dáme. Předpokládali jsme, že to bude zápas o jednom gólu. Nakonec bohužel byl, ale do nesprávné brány. Jablonci tam přišla ještě jedna šance a tu už jsem řešit nemohl.

Dnes jste příkladně bojovali a na způsobu vaší hry bylo vidět, jak moc si zakládáte na obraně. Je tento dojem správný?

Ano, obrana nám šlapala slušně a zápas jsme měli dobře rozehraný. Předváděli jsme solidní výkon, Jablonec tam měl dvě tři šance maximálně. Ale jednu hlavu tam protlačili. Ani nevím, jestli mluvit o smůle. U těch balonů máme být první my. Nesmíme se nechat předskočit. Máme plno šancí a nic z toho. Kdyby se aspoň bodovalo. Takto jsme vyšli zase bodově naprázdno.

Je to už čtvrtý zápas v řadě bez gólu…

V koncovce je největší problém, ale jednou se to už musí střelecky probudit. A možná i vzadu s nulou. Třeba na Baníku. Už opravdu není cesty zpět, situace není dobrá a my už musíme sbírat body, ať stojíme proti jakkoliv těžkému soupeři. Sezona je sice dlouhá, ale už je třeba začít sbírat body.

Mohlo by vám vyhovovat, že teď budete hrát proti samým silným soupeřům? Proti těm se vám obvykle hraje lépe.

Také si myslím, že proti těžším soupeřům nehrajeme špatně, vždyť i Jablonec je silný soupeř a bylo to vyrovnané. Proti silnějším nemusíte dobývat. Snad to už v pátek zlomíme.