V letech 2011 až 2014 jste působil v pražské Slavii. To znamená, že jste se tam potkal s trenérem Františkem Strakou. Jak na to vzpomínáte?
Trenéra znám velmi dobře, věřím mu! Sám si mě vytáhl do Slavie z Košic. Na vzájemnou spolupráci se těším. Po těch pěti letech v Trnavě už to asi chtělo změnu.

Konzultoval jste svůj příchod s Markem Janečkou, který na jaře v Trnavě působil a karvinské prostředí dokonale zná?
Ano, i s ním jsme to probírali, ale odešel bych stejně. V Trnavě se vše od základu změnilo, cítil jsem, že se mnou nepočítají a dávají šanci mladým. Budují tam všechno zase od začátku.

Ale herně jste v Trnavě zažil vydařené období, je to tak?
Byli jsme mistři, čtyři roky v kuse hráli evropské poháry, i předkolo Ligy mistrů. Ano, bylo to vydařené období, na rozdíl od toho mého působení ve Slavii. Tam mi vyšla jen jedna sezona (2012/13), kdy jsem odehrál devatenáct zápasů. Klub měl tehdy své problémy, navíc mě zbrzdilo zranění, únavová zlomenina. Těžko spekulovat, jak by to vypadalo, kdybych se nezranil.

Jaká je podle vás česká liga?
Náročnější než slovenská, ale něco jsem už tady odehrál. I tak se ale liga hodně změnila, jsou tady silné týmy jako Plzeň, Slavia, Sparta. Obstát v takové konkurenci bude obtížné, ale těším se na to a na nové prostředí. Čekají nás zápasy, které hráče herně posuvají zase dál.

Máte nějaké ambice? Osobní či týmové?
Pracovat na sobě naplno, snažit se využít maximálně svou šanci. Minulý rok jsme jak my v Trnavě, tak chlapci v Karviná bojovali do poslední chvíle o udržení, tak snad se tomu letos vyhneme. A asi každému se hraje dobře, když je plný stadion, takže to bych popřál i Karviné. Hrávat doma před vyprodaným hledištěm a nabídnout lidem dobrý fotbal.

Ještě drobnost - zažil jste někdy kratší přípravu?
Já se začal připravovat ještě v Trnavě, bylo to 10. června. Ono to volno je stejně víceméně papírové, protože fotbalisté to stejně mají tak, že ve svém „volnu“ si plní nějaký svůj individuální plán, aby nevypadli z rytmu. Není to takové volno, že si dáte nohy na stůl a díváte se na telku (úsměv).