V uplynulé sezoně odehrál Endl v dresu druholigové Zbrojovky Brno 26 utkání a vstřelil jeden gól. „Z Brna jsme získali vysokého a perspektivního stopera, který určitě patří k těm nejtalentovanějším v Česku. Věřím, že své kvality ukáže velmi rychle,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Endl je bývalým mládežnických reprezentantem. V nejvyšší soutěži dospělých debutoval 22. srpna 2020 v duelu proti pražské Spartě, celkem má na kontě 27 prvoligových startů. „Jsem rád, že se vše podařilo konečně dotáhnout, trochu se to natahovalo. Cítil jsem, že je potřeba udělat krok dopředu. Těším se moc na nejvyšší soutěž, nové spoluhráče i karvinské fanoušky. Doufám, že se nám společně bude dařit,“ usmíval se krátce po podpisu nové smlouvy Lukáš Endl.

Endl je druhou oficiální letní karvinskou posilou. V minulém týdnu oznámili Slezané angažování jednatřicetiletého brankáře Milana Knoblocha, který naposledy působil v Hradci Králové. Knobloch má na svém kontě 49 startů a 12 vychytaných nul v nejvyšší české soutěži, kdy oblékal dres Liberce. V předloňské sezoně působil v kyperském mužstvu Karmiotissa, v té minulé ve Zlatých Moravcích. Na začátku letošního února odešel k Votrokům.