„Sparta má kvalitní tým, což potvrdila. Měli jsme první velkou šanci, tu jsme nedali, pak přišel trest a jasná prohra. Každopádně jsme neodehráli špatný zápas, za prvních třicet minut jsem mužstvo chválil. Daleko horší je to v případě Pardubic. Byl to šestibodový zápas, který jsme vůbec nezvládli,“ uznal trenér Karviné Juraj Jarábek.

„Už začátek byl špatný. Kluci byli nervózní, svázaní. Všude jsme byli druzí, prohrávali jsme osobní souboje, měli lehké ztráty. Vyvrcholilo to inkasovaným gólem po nedůrazném bránění v šestnáctce. I když nám obrana dál nefungovala, mohli jsme se do zápasu vrátit. Velké šance měli Budínský a Regáli. Jenže je neproměnili,“ litoval kouč MFK.

Fotbalisté Karviné prožívají mizerný vstup do ligového jara. Po porážce 0:3 se Spartou padli stejným výsledkem také s Pardubicemi.
Karviná dostala od Pardubic naloženo, Moses viděl červenou kartu. Co řekl kouč?

„Do 60. minuty jsme prostřídali a měli čtyři čisté šance, které bych nazval vraždami. Nedali jsme a přišel trest, tedy gól na 0:2. Icha to trefil fantasticky. Následovala červená pro Mosese a bylo hotovo. Bohužel bránění bylo po celý zápas špatné, stejně tak byl velký problém v proměňování šancí. Proto ten výsledek,“ vysvětloval Jarábek.

Proti Slavii to bude mít Karviné složité. O to víc, že Pražané překvapivě ztratili ve Zlíně, kde jen remizovali 1:1 a na vedoucí Spartu ztrácejí čtyři body. „Pardubice nás všechny mrzí, to je velká ztráta. Jdeme dál, nic jiného nám nezbývá. Doma teď máme Slavii a pak jedeme do Teplic. Musíme bojovat o každý bod,“ dodal Juraj Jarábek.

„Musíme se z toho dostat sami, nikdo jiný nám nepomůže. Je potřeba si všechno vyříkat v kabině hezky mezi sebou z očí do očí, i když to třeba bude bolet a určitě to nebude příjemné. Čeká nás Slavia, nikdo od nás nic nečeká a můžeme pouze získat. Výkon musí být rozhodně lepší,“ prohlásil osmadvacetiletý stoper MFK Karviná Jiří Bederka.