Plzeň začala lépe a brankář Holec musel být po zakončeních Vydry a Červa pozorný. Favorit ze západu Čech měl výraznou převahu, domácí se vlastně jen bránili. Viktoria vyhrála první poločas na střely na bránu 5:0 (celkově 10:0), gól z toho však nebyl. Neprosadili se Chorý ani Šulc.

Karviná se po přestávce osmělila a do zakončení se dostali Čavoš s Fleišmanem. Gólman Jedlička v obou případech zasáhl. V závěru mohl hostům zajistit výhru hlavičkující Metsoko, na druhé straně se v nadějné pozici ocitl domácí stoper Bergqvist. Duel nakonec skončil bez branek.

Fotbalisté Karviné se na ligový souboj se silnou Plzní těší.
Velká výzva pro Karvinou, přijede silná Plzeň. Jak to vidí trenér Bielan?

„V prvním poločase nám to vůbec nešlo a přežili jsme tutovky Vydry. V šatně jsme si řekli, že to není ligový, ale pohárový zápas, a vyšlo nám to. S výjimkou velké šance Metsoka jsme Plzni nic nedovolili. A je to zásluha i našeho kondičního trenéra,“ řekl kouč Karviné Marek Bielan.

„Měli jsme už lepší přechod do útoku. Za bod jsme vděční, s Plzní bychom chtěli hrát každý týden. Je to neuvěřitelné, ale máme s ní čtyři body. Přeju Plzni úspěch proti Fiorentině. Zisk kýženého bodu do koeficientu je nesmírně důležitý pro celý český fotbal,“ dodal kouč MFK Marek Bielan.

27. kolo FORTUNA:LIGY (sobota 6. 4. 2024):

Karviná – Plzeň 0:0

Rozhodčí: Trska – Paták, Machač. ŽK: Kopic, Traoré (oba Plzeň). Diváci: 3026.

MFK Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist – Raspopovič (68. Kačor), Boháč, Moses, Fleišman – Čavoš (90+4. Traore), Akinyemi (78. Ezeh), Regáli (78. Iván). Trenér: Marek Bielan.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Cadu (62. Kopic), Kalvach, Červ (62. Traoré), Sýkora (14. Souaré) – Šulc, Chorý, M. Vydra (62. Metsoko). Trenér: Miroslav Koubek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...