Michale, spokojenost s vítěznou generálkou?

Jasně, byť trenér nemá moc rád to slovo generálka. Brali jsme to jen jako další přípravný zápas, jako součást přípravy na celé jaro. Vyhráli jsme, to je fajn, ale v sobotu nás čeká úplně jiné utkání a nový začátek. Musíme být připraveni stejně jako dnes.

Pomohly vám rychlé góly?

Určitě pomohly, ale paradoxně i uškodily, protože jsme pak trochu zvolnili a soupeř se dostal do pár pološancí. Ale myslím, že jinak jsme to kontrolovali.

Jaká byla zimní příprava?

Relativně krátká, ale o to intenzivnější. Věřím, že jsme na ligu připraveni dobře. Už se na ni těšíme.

V přípravě jste se potýkali se střílením branek. Najednou jste ale dali čtyři góly. Zlomili jste to?

Konečně jsme dali víc než jeden gól (úsměv). No, doufám, že jsme si něco nechali i na ligu. Přišlo dost nových hráčů, to chce vždy čas, než si to sedne, ale my si i v těch posledních zápasech vypracovali celkem dost šancí. Akorát jsme je nedávali. Napadalo nám to tam až teď. Nicméně takový výsledek bychom proti Opavě brali všemi deseti.

Jak dobře znáte Opavu a českou ligu obecně?

S Opavou to bude takové menší derby. Nebo větší, teď nevím přesně, jak to tady máte. Odešlo jim pár hráčů, ale také posílili. Česká liga bude podle mě velmi zajímavá, všude se o něco hraje, nahoře, dole, střed je nabitý. Pro všechny bude každý zápas extrémně důležitý, v každém o něco půjde. Nečeká nás nic jednoduché, ale já se na to těším.

Stihl jste se už zabydlet v základní sestavě?

Věřím, že ano. Jsem zdravý a cítím se dobře.

Přišlo vás víc nových hráčů, projeví se to na sehranosti?

Doufám, že už ne. Zápas od zápasu je to lepší a pevně věřím tomu, že na ligu si to sedne.

Jak vidíte konkurenci ve středu pole?

Konkurence je zdravá a prospěšná pro všechny, s tím člověk musí počítat. Jsou tady kvalitní hráči a až se to doladí, každý z nás bude pro tým nějakým způsobem prospěšný.

Na základ si věříte?

Kdybych nevěřil, tak tu možná před vámi ani nestojím.

Vstřelený gól v generálce vám v tom asi pomůže, souhlasíte?

Jasně, pro sebevědomí je každý gól důležitý. I asistence na gól. Pro mě osobně obzvlášť, neměl jsem jednoduchý rok.

Proč jste vlastně v Braunschweigu nenastupoval?

Nechtěl bych se k tomu už tolik vracet, bylo tam více faktorů, spousta změn trenérů, i předtím v Curychu. Ale v tom Braunschweigu, kde jsem byl naposled, se mělo hrát původně o postup, a teď se budou podle všeho zachraňovat ve třetí lize. Já jsem tam pořádně nedostal šanci, doteď tomu moc nerozumím. Asi nikdo tomu moc nerozumí. Věřím, že v Karviné herně pookřeji.

A nebude to velký skok ze třetí ligy do první?

No, ze třetí německé… Uznávám, nezní to moc dobře, ale kvalita tamní ligy tam nějaká je, na každý zápas přišlo dvacet tisíc lidí, takže zase takový skok to asi nebude. Rád bych těm lidem v Německu ukázal, že se mýlili, když mi nedali žádnou šanci.

Berete to jako vysvobození, že můžete být v Karviné?

Dá se říci, že ano, ale raději bych to takto nenazýval.

A čím vás vlastně Karviná přilákala?

Trenér byl hlavní faktor, to rozhodlo. Jednal jsem i s manažerem Vlkem, řekli jsme si, jaké ambice má klub, jaké mám já, a dohodli se.

Na rozdíl od Braunschweigu - tady vám řekli, že budete hrát o záchranu?

(smích) Jistě, to je logické. Jsem rád, že tady mohu být.

Důležitý bude hned začátek s Opavou, je to tak?

Ano, všichni víme, o co se hraje, všechny ty úvodní zápasy budou důležité, vlastně nám určí směr, kterým se budeme ubírat. Ale sobota je pro nás hodně důležitá, tu musíme zvládnout především.