„Všichni si to přejeme, víme, v jak složité situaci jsme a potřebujeme už nutně vyhrát,“ říká Ondřej Lingr.

Jak těžké bylo vytěsnit z hlavy poslední nezaslouženou porážku na Dukle?

O to se postaral trenér Straka. Víme, že jsme tam měli bodovat i to, že jsme sami udělali chyby. Na to už ale nemyslíme, v repre pauze jsme se už všichni soustředili na derby s Baníkem. Jsme patřičně namotivovaní.

Může Karviná v současné situaci Baník porazit?

Může, ale musíme podat zodpovědný a maximálně bojovný výkon. Trenér se nás celou dobu snažil vybudit a připravit na pátek. Doufám, že to na hřišti bude poznat, a že se konečně dočkáme výhry.

Co pro to bude potřeba udělat?

Nechat na hřišti kus sebe. To platí o každém soupeři, my teď musíme do hry vložit hlavně srdce, nic jiného nám nepomůže.

Jakou roli bude podle vás hrát divácká kulisa?

Velkou. Mělo by být vyprodáno, oba fanouškovské tábory poženou svůj tým dopředu. Já osobně se na atmosféru těším. Věřím, že nás karvinští diváci poženou za třemi body.

Moc radosti si letos Ondřej Lingr se svými spoluhráči neužil. Co v pátek?Zdroj: Ivo Dudek

Baníku se momentálně nedaří, bude to pro vás výhoda?

To nevím, nám se nedaří ještě déle. Výhoda možná byla ta, že jsme v reprezentační přestávce měli čas dát se zase dohromady. Ovšem stejně tak mohl ten čas využít i Baník, takže těžko odhadovat.

Trenér František Straka hovořil po zápase na Dukle o tom, že jedna výhra pomůže týmu markantně psychicky. Věříte tomu?

Ano, tomu věříme všichni. Čekáme na moment, od kterého bychom se mohli odrazit. Moc bychom si přáli, aby ta výhra přišla právě v derby, mohlo by nás to nastartovat k nějaké sérii. Náš další program není nehratelný, jedeme do Olomouce, máme doma Zlín. Potřebujeme už ale naplno zabrat.

Co vy a derby? Vzpomínáte na nějaké zásadní, i třeba během své mládežnické kariéry?

Paradoxně nejvíc mi v paměti utkvělo to poslední ligové. Na podzim v Ostravě jsme dokázali Baník přehrát a porazili jsme se sami vlastními hrubkami. Věřím, že tentokrát nám to vyjde, přestože už nemáme v sestavě některé hráče, kteří tam na podzim byli s námi.

Jedna perlička – ačkoliv jste v tabulce poslední, derby zápasy se vám daří. Co vy na to?

Vím, s Opavou jsme získali čtyři body, na Baníku uhráli remízu. Budeme se snažit uspět i teď, ale pro nás jsou podstatné hlavně body, než to, jestli jsme v derby nejlepší.