„Kdy jindy, když ne teď. Přes reprezentační pauzu jsme se udrželi v herní pohodě, byli v dobrém rozpoložení a chtěli potvrdit ty dvě předchozí výhry. Domácím se moc nedařilo a zápas jsme měli i slibně rozjetý,“ kroutil po utkání hlavou mládežnický reprezentant.

Jak moc mrzí teplická porážka?

Hodně, jsou to prohospodařené body. Historicky se nám tady nedaří, ale tentokrát jsme to mohli a měli zlomit.

Kde byla chyba?

V proměňování šancí. Sám jsem tam měl jednu, která měla skončit brankou. Místo toho inkasujeme dva podobné góly z ničeho. Vybrali jsme si velkou smůlu.

Petrovičtí uhráli o víkendu remízu.
Lokomotiva má první čisté konto

Dalo se při té vaší šanci udělat něco jinak? Třeba nahrát zpět spoluhráči Wágnerovi?

Nevím, asi bych to udělal stejně, tedy s vlastním zakončením. Jen bych nemířil úplně po zemi, ale výš. Diviš tam byl a skvěle to vyrazil.

Ještě předtím jste tam měl slušný pokus ze třiceti metrů…

Sedlo mi to pěkně na volej, tak jsem si říkal, že to zkusím. Jednou jsem tak už gól dal, ještě v dorostu. Škoda, nechybělo moc. Asi nám proti Teplicím nepřeje štěstí, dneska to byl vyloženě zápas blbec.

Fotbalisté Dětmarovic (v bílém) si přijeli do Ostravy pro tři body.
Dětmarovice i s Mičolou vyhrály

Myslíte ty zahozené šance?

Nejen ty, myslím celkově. Herně jsme nijak nepropadli, udělali jsme dvě chyby v obraně a nevýrazného soupeře posadili do sedla. Pak se to těžko dohání. Nedali jsme z jasných pozic gól. Sice jsme pak začali hrát na dva útočníky a snížili, ale bylo už pozdě.

Přesto jste srovnat mohli. Vybavíte si Berkovcovu šanci?

Kdyby dal Berky gól, tak by to byla paráda. Zase nám nepřálo štěstí. Asi se ukazuje, jak důležitý je v lize vstupní gól. Kdybychom ho dali my, a že jsme ho dát měli, vyvíjí se zápas úplně jinak. Jak jsem řekl, zbytečně prohospodařené body.

Nepoznamená vás výsledek po takovém průběhu do pokračování soutěže?

Věřím, že ne, i když teď zase budeme tlačeni do situace, kdy je nutné vyhrát. V Teplicích jsme to herně celkem zvládli, akorát výsledek je špatný. Nezbývá, než se pořádně připravit na Příbram a zvládnout ji.

Karvinští v Teplicích prohráli, ale gólman Martin Berkovec se mohl stát hrdinou zápasu, když v závěru neproměnil solidní příležitost.
Karviná v Teplicích body doslova odevzdala
Orlovská nemocnice.
Obávané změny v orlovské nemocnici letos nepřijdou