S klubem podepsali prodloužení kontraktu o další rok. Zatímco univerzál Jan Moravec působí v Karviné už pátou sezonu a je jedním z posledních mohykánů, kteří pamatují historický postup klubu z druhé ligy, Guba začíná v Karviné sezonu druhou.

„Jejich setrvání je pro nás zásadní. Oba hráči jsou pro tým nesmírně důležití a je skvělé, že je budou moci karvinští fanoušci vídat i nadále. Oběma přeji, ať se jim na hřišti daří a hlavně pevné zdraví,“ konstatoval spokojený sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk, který nové smlouvy s oběma hráči uzavřel.

A jeho slova o zdraví rozhodně nebyla slovy do větru. Právě Moravec aktuálně laboruje s achilovkou, v nejbližších dnech by měl konečně začít s individuálním tréninkem. Kvůli zranění prošvihl poslední kolo nadstavby a obě barážová utkání proti Jihlavě. „Důležité je, že to kluci zvládli a dál budeme hrát nejvyšší soutěž. Mám radost, že jsme se s vedením klubu domluvili na nové smlouvě, protože jsme se tady s manželkou i malou dcerkou zabydleli a v Karviné se nám líbí,“ řekl pokaždé dobře naladěný Jan Moravec.

Neméně důležité je rovněž setrvání slovenského ofenzivního fotbalisty. Po odchodech Tomáše Wágnera s Lukášem Budínským je právě Guba nejlepším střelcem MFK z minulé sezóny – vstřelil osm gólů a jeho ofenzivní přínos mužstvu je stěžejní. „Jsem spokojený, že budu v Karviné pokračovat. Z osobního pohledu byla pro mě minulá sezona vydařená, ale bylo by dobré, abychom v novém soutěžním ročníku už prožili klidnější sezonu. Rozhodně se chceme vyhnout trablům se záchranou na poslední chvíli,“ uznal Guba.