S klubem podepsali prodloužení kontraktu o další rok. Zatímco univerzál Jan Moravec působí v Karviné už pátou sezonu a je jedním z posledních mohykánů, kteří pamatují historický postup klubu z druhé ligy, Guba začíná v Karviné sezonu druhou.

„Jejich setrvání je pro nás zásadní. Oba hráči jsou pro tým nesmírně důležití a je skvělé, že je budou moci karvinští fanoušci vídat i nadále. Oběma přeji, ať se jim na hřišti daří a hlavně pevné zdraví,“ konstatoval spokojený sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk, který nové smlouvy s oběma hráči uzavřel.

Jiří Režnar, nejlepší trenér Chance ligy.
Jiří Režnar je nejlepším trenérem Chance ligy

A jeho slova o zdraví rozhodně nebyla slovy do větru. Právě Moravec aktuálně laboruje s achilovkou, v nejbližších dnech by měl konečně začít s individuálním tréninkem. Kvůli zranění prošvihl poslední kolo nadstavby a obě barážová utkání proti Jihlavě. „Důležité je, že to kluci zvládli a dál budeme hrát nejvyšší soutěž. Mám radost, že jsme se s vedením klubu domluvili na nové smlouvě, protože jsme se tady s manželkou i malou dcerkou zabydleli a v Karviné se nám líbí,“ řekl pokaždé dobře naladěný Jan Moravec.

Neméně důležité je rovněž setrvání slovenského ofenzivního fotbalisty. Po odchodech Tomáše Wágnera s Lukášem Budínským je právě Guba nejlepším střelcem MFK z minulé sezóny – vstřelil osm gólů a jeho ofenzivní přínos mužstvu je stěžejní. „Jsem spokojený, že budu v Karviné pokračovat. Z osobního pohledu byla pro mě minulá sezona vydařená, ale bylo by dobré, abychom v novém soutěžním ročníku už prožili klidnější sezonu. Rozhodně se chceme vyhnout trablům se záchranou na poslední chvíli,“ uznal Guba.

České ženy slaví světový bronz.
Karvinské hokejbalistky slaví světový bronz
Havířovští žáci získali stříbro z MČR.
Žáci SKST na republice druzí