Norbert Hrnčár prožil nevydařenou premiéru na lavičce prvoligového mužstva. Slavia ve Slezsku vyhrála 3:1. Nutno dodat, že soupeře měl nejtěžšího možného, tedy mistra a lídra tabulky.

Co mu první utkání v jeho nové funkci ukázalo? „To, co jsem už dříve viděl na videu. Je tam ochota pracovat a posouvat se. Samozřejmě dnes na zápas měly vliv absence hráčů základní sestavy, ale je třeba zůstat optimistický,“ vykládal po zápase Hrnčár, jemuž z různých důvodů scházeli Panák, Budínský, Wágner a Ba Loua.

Právě vinou absence Lukáše Budínského musel do role tvůrce hry obsadit rychlonohého a zkušeného Jana Moravce. „Podhrota jsem už hrával za trenéra Webera, teď to bylo po hodně dlouhé době. Trenér se mě už minulé pondělí ptal, jestli bychom nezkusil jiný post, protože na té levé obraně jsem to měl přece jen přes nohu. Od úterka jsme se už vyloženě soustředili na roli ve středu zálohy, jelikož jsme věděli, že musíme nějak zacpat díru po Bůďovi,“ vykládal Jan Moravec.

Magistrát města Havířova.
Problémová zakázka na okna se městu prodražuje

Hrnčár s jeho záskokem vyjádřil spokojenost. „S tím jeho způsobem hry můžeme být relativně spokojeni. Měl za úkol získat ve středu pole míč a poslat ho dál na Galušku, Lingra či Gubu, tedy naše rychlonohé hráče. Bohužel jsme okolo šestnáctky byli příliš zbrklí. Tam jsme mohli vytžit z našich akcí určitě víc,“ uvědomoval si Hrnčár. „Musíme pracovat na tom, abychom věci, které nám dnes nevyšly, odstranili,“ zakončil.

„Bůďu jsme se snažili zastoupit spolu se Soufianem (Dramém) a Vojtou (Smržem). Dělali jsme, co jsme mohli, ale na Slavii to nestačilo. Soupeř je opravdu silný. Věděli jsme, že bychom museli předvést super výkon, abychom uspěli Slavii. Snažili jsme se o to, ale asi jsme na to neměli,“ uznal férově Moravec.

Házenkáři Baníku (v zeleném) se v Balatonfüredu statečně drželi.
Vyrovnaný zápas. Karviná se držela šance až do konce

Tabulku raději nesleduje

A co od mužstva nový trenér požaduje? „Měli jsme spolu jen čtyři tréninky, takže zatím se do toho dostáváme. Chce po nás nové věci, myslím, že se s tím rychle srovnáme,“ uvažoval i on pozitivně, přestože série sedmi zápasů bez výhry na náladě asi nikomu nepřidá. „Je to nepříjemné, ještě k tomu máme těžký los, ale hrát se dá s každým. V ofenzivě ale musíme přidat. Jedna střela na bránu za zápas je fakt mizérie. Musíme se víc tlačit do koncovky, posílat tam víc balonů,“ přemýšlel.

A jak viděl klíčové okamžiky zápasu, které zkoumali videorozhodčí Julínek s Příhodou? „První situaci jsme my ze hřiště viděli jako ofsajd. Nicméně rozhodčí se podíval na video a vyhodnotil to tak, že ofsajd nebyl. Rychle jsme vyrovnali, bohužel během chvilky jsme dostali na 2:1. Tam faul asi byl, jenže větší problém je, že nevydržíme delší dobu hrát tak, aby i Slavia byla pod tlakem, což je špatně. Tohle nebyl první případ, kdy po našem gólu hned inkasujeme,“ uvědomoval si.

Po víkendu se Karviná propadla na poslední místo tabulky. Bude těžké ustát tuto situaci psychicky? „Já se radši na tabulku ani nedívám,“ přiznal upřímně Moravec. „Snažíme se makat, abychom tam dlouho nezůstali a odrazili se trochu výš. Snad se to povede už po Boleslavi,“ přál si.

Vánoční strom v Havířově-Podlesí na Terase.
Přípravy na adventní trhy vrcholí. Někde už stojí stromy
Marek Janečka tentokrát neodehrál vydařený zápas.
Marek Janečka: Ofsajd podle mě byl!