V přímém televizním přenosu stanice O2 TV si uřízli ostudu, byť nikdo soudný s body zrovna v Edenu asi nepočítal. Nicméně výsledek 0:4 hovoří za vše, a to ještě gólman Martin Berkovec uchránil svůj tým několikrát od další gólové pohromy.

Vadí spíš způsob hry, jakým se zatím Karviná prezentuje. Dvě střely na bránu za dva zápasy, to skutečně nemůže být bilance ligového týmu.

Karviná neměla proti Slavii šanci a prohrála 0:4.
Karviná vyfasovala na Slavii čtyřku

Stejně jako v Liberci karvinští hráči nebyli směrem dopředu nebezpeční. Mezi tyče soupeře vyprodukovali jen jednu střelu.

Jedinou šanci měl Budínský a tím výčet gólových možností Karviné skončil. A to je zatraceně málo.

„Jasně, Slavia je někde jinde, ale i tak jsme si měli něco vytvořit,“ uznal sám Lukáš Budínský.

Karvinští na Slavii propadli.Zdroj: Ladislav Adámek

Trenér Roman Nádvorník litoval, že se sešívaní dostali rychle do vedení. „Co chceme hrát, když hned v 11. minutě z penalty prohráváme? Čekal jsem od hráčů, že se s tím víc popereme, ale bohužel nás to srazilo a v tom duchu se pak odehrál i celý zápas. Nicméně agresivita a nasazení měly být daleko větší,“ souhlasil Nádvorník.

V areálu za miliony korun sídlila v minulých letech Albrechtova střední škola.
Areál za desítky milionů bude patřit dětem

Slavia přehrála Karvinou ve všech směrech. „Rychle jsme posadili Slavii na koně, byli jsme zakřiknutí a báli se hrát. Slavia má obrovskou kvalitu, jen navázala na svůj výkon v Olomouci,“ uznal Nádvorník.

Na dotaz, jestli jej v úvodu soutěže nepřepadá skepse z úvodních dvou zápasů sezony, trenér MFK odpověděl: „Skepsi nepropadáme. Věděli jsme, že tato situace může nastat."

Což by ale nemělo nic měnit na cílech klubu, které se vyhlásily před sezonou. Nebo se mění i ty? „Pořád chceme být do desátého místa, ale realita asi bude ta, že budeme hrát v poslední skupině. Naším cílem by tedy mělo být spíš vyhnout se baráži. Je třeba vidět, že los máme suverénně nejhorší z celé ligy, takže teprve zápasy se srovnatelnými týmy pro nás budou klíčové. A ty bohužel přijdou až od šestého kola,“ zalitoval Nádvorník nepříznivého losu.

On sám čeká, že v týdnu si s hráči budou muset vyříkat pár věcí. „Sedneme si a vyjasníme si, co dělat, aby to bylo lepší. Konečně teď hrajeme doma, máme Mladou Boleslav, která je na tom podobně a musíme se s tím poprat, abychom se uklidnili. Mít tři body a nemít nic je před zápasy v Jablonci a s Plzní dost podstatný rozdíl,“ upozornil.

Aleš Mertelj, nová posila fotbalové Karviné.
Karviná získala Slovince Mertelje

Janečka: Byla to blamážHrubě nespokojen s vlastním i celkovým výkonem mužstva byl po utkání kapitán Karviné Marek Janečka. „Jsem kapitán, nejstarší hráč a beru na sebe zodpovědnost za výsledky, ale hlavně výkony mužstva. A tohle byla prostě blamáž. Beru, že se nám nepodařil první zápas v Liberci, ale zopakovat stejný výkon i na Slavii, to je trestuhodné. Nikdo nepodal na hřišti ligový výkon, jsem z toho znechucený,“ nebral si servítky Janečka.