Během pauzy se MFK utkal v Polsku s Piastem Gliwice, kterému podlehl 0:3. „Výsledek je horší než samotná hra. Bohužel jsme udělali školácké chyby a zaplatili za ně. Dvakrát jsme domácím nahráli a jednou se prosadili po standardní situaci. Přestože jsme hráli v improvizované sestavě, tak jsme si několik věcí vyzkoušeli a dost nám to ukázalo,“ hodnotil trenér Karviné Juraj Jarábek přípravný duel.

Proti Hanákům se Slezanům dlouhodobě nedaří, šestkrát v řadě s nimi prohráli. „Každá série má svůj konec. Na Bohemce se nám to nepovedlo, další soupeř nás čeká v sobotu. Mluvíme o tom, ale důležité bude, jak se to projeví na hřišti,“ připomenul kouč těsnou ligovou porážku 0:1 před pauzou v Praze.

Znojemští fotbalisté (modří) uzavřeli podzim doma. V 19. kole MSFL podlehli B-týmu Karviné 0:3.
Podívejte se: Rychlíci z Karviné balon soupeři nepůjčili, nasázeli mu tři góly

„Máme chuť uspět a věřím, že se nám to podaří – chceme minimálně bod. Musíme podat určitě mnohem lepší výkon než na konci července.“ vrátil se Juraj Jarábek k prohře 1:3 se Sigmou ve 2. kole ligy na Hané, kdy karvinský tým ještě vedl jeho předchůdce Tomáš Hejdušek.

„Čeká nás těžká šichta! Sigma je jedním z nejlepších kombinačních týmů. Má pro to typologicky vhodné hráče a určitě chce hrát v první šestce,“ konstatoval Juraj Jarábek.

Zápas 15. kola krajského přeboru SK Stonava - Slavia Orlová 0:3.
Stonava se prosadila i v kraji, přezimuje šestá. Čím nováček překvapí na jaře?

Hanákům se ale v poslední době moc nevede. „Zapsali tři remízy, domácí prohru se Slavií a vypadli z MOL Cupu. Proto tady určitě budou hrát ofenzivně a na vítězství – jsme na to připravení,“ řekl zkušený kouč Slezanů. Kvůli čtyřem žlutým kartám bude v sobotu postrádat záložníka Sebastiana Boháče a dlouhodobě zraněného Rajmunda Mikuše.

Po Sigmě čekají Karvinou do konce roku ještě tři ligové zápasy – v sobotu 2. prosince v Mladé Boleslavi, 9. prosince doma s Pardubicemi a 16. prosince v Jablonci.


Načítám tabulku ...