Po dvou herně zpackaných zápasech venku čeká svěřence trenéra Romana Nádvorníka Mladá Boleslav, vedená bývalým koučem Karviné Jozefem Weberem.

„Boleslav teď začala dávat šanci odchovancům, jsou tam vždy tři čtyři v základní sestavě a jejich hra není špatná. Jen jim zatím nefunguje obrana. Dostávají laciné góly po chybách. Doufám, že v tom budou pokračovat i u nás,“ poznamenal trenér Nádvorník.

První domácí zápas, to je ideální příležitost k reparátu. „Souhlasím, musíme napravit ty dva venkovní zápasy. Potřebujeme bodovat, potřebujeme vyhrát,“ ví Nádvorník.

Kvůli přetrvávajícím vedrům uzpůsobili i v Karviné tréninky. „Začali jsme ráno, kdy ještě nebylo takové horko,“ objasnil trenér MFK.

Naposledy prohráli Karvinští na Slavii 0:4.Zdroj: Michal Chadim

Také útočník Karviné Tomáš Wágner si uvědomuje, že tým už nutně potřebuje tři body. „Po těch dvou venkovních nepodařených zápasech je na nás, abychom předvedli, že fotbal hrát umíme,“ uznává.

Karviná zvítězila doma naposledy 25. února, kdy porazila Zlín. „Je to dlouho. Sami jsme se na jaře přesvědčili, že po remízách body moc nenaskakují. Důležité je vyhrávat doma. Musíme to zvládnout,“ říká Wágner.

Bude podle něj hrát nějakou roli, že Mladou Boleslav vede bývalý karvinský trenér Weber? „Asi nás zná, ale my před sebou máme velkou motivaci. Na trenéra se těšíme, spousta kluků pod ním dlouho nastupovala a zažili krásné období. Všichni si ale uvědomujeme, v jaké jsme situaci,“ dodává karvinský forvard.

Karviná se bude muset obejít bez zraněného Filipa Panáka (dole).Zdroj: Michal Chadim

Vzhledem k příchodu vysokého Maďara Kocsise se trenéru Nádvorníkovi nyní nabízí více alternativ, jak vyztužit defenzivní řady svého mužstva. Kocsis totiž může hrát stopera i defenzivního záložníka, ale to samé platí třeba o Marku Janečkovi.

Stoperská dvojice tak může mít různé složení, v níž figurují jak Janečka, tak Kocsis, ale i Jiří Piroch a Pavel Dreksa.

„Myslím, že Gergö splňuje naše požadavky hráče s výškovými parametry, který bude schopen i kombinačně rozehrát. Uvidíme, jak mu to bude klapat v mistrácích,“ uzavírá trenér Nádvorník.

Nedělní zápas proti Mladé Boleslavi začne v 15 hodin.