Ten přijíždí do Slezska v roli účastníka Ligy mistrů, o to více se budou chtít domácí fotbalisté vytáhnout. Zvlášť, když doposud v lize ještě nebodovali.

Nejlepší střelec Karviné se dvěma góly Lukáš Budínský se však Plzně nebojí. „Budeme chtít herně navázat na domácí zápas proti Mladé Boleslavi. Víme, že doma jsme silnější. Samozřejmě musíme hodně zlepšit defenzivní činnost celého týmu a pokusíme se Plzeň překvapit,“ říká.

On i celá kabina věří, že fanoušci si takové utkání nenechají ujít a v neděli odpoledne dorazí v hojném počtu. „Věřím, že přijdou. Výsledky zatím nemáme, ale pořád je to první liga. Fanoušci nás nikdy nenechali ve štychu a jsem přesvědčený, že dorazí i tentokrát,“ dodal s nadějí v hlase.

Petrovický farář Tomasz Stachniak s dokumenty z báně věže petrovického kostela.
Farou dýchala historie, četly se tu dávné dokumenty

Trenér Roman Nádvorník bude postrádat stopery Pavla Dreksu (je po operaci) a Jiřího Pirocha (hostuje v Karviné z Plzně), otázka je, zda se hráči konečně alespoň trochu sehráli. V předchozích zápasech inkasovala Karviná pokaždé čtyři góly a má jednu z nejhorších obran v soutěži. To je potřeba markantně zlepšit.

Nedělní zápas startuje v 15 hodin.

Ilustrační foto
Nová stezka pro pěší i cyklisty spojí Skřečoň se Záblatím