Nizozemský velkoklub měl zaplatit sešívaným za čtyřiadvacetiletého ofenzivního univerzála 4 miliony eur (asi 96 milionů korun), ve hře jsou i další bonusy. Též Karviná tak vyinkasuje pěkné peníze.

„Podrobnosti nebudeme sdělovat, je to interní věc klubu,“ řekl Deníku Adam Januszek, mluvčí MFK Karviná. Obecně se částka pohybuje od deseti do dvaceti procent. Slezané si tak mohou přijít přibližně na deset až dvacet milionů korun.

V mateřské Karviné působil Lingr v letech 2016 až 2020. V jejím dresu nastoupil v lize do 74 duelů a dal 9 gólů. Do Slavie přestoupil v létě 2020, velký zájem o jeho služby měl také Baník Ostrava.

V červenobílých barvách slavil zisk jednoho mistrovského titulu a dvou domácích pohárů. Celkem za vršovický klub odehrál 138 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 40 gólů. Hned 16 z nich bylo vítězných.

S fotbalem začínal reprezentant Lingr v rodném Havířově, odkud v deseti letech zamířil do blízké Karviné. Úspěšně postupoval tamními mládežnickými výběry a nakoukl do národního týmu U17 a U19.

V sezoně 2016/17 odešel na hostování do Baníku Ostrava. V dresu U19 tam odehrál v dorostenecké lize 6 utkání, ve kterých se blýskl 7 brankami. Konec jara už strávil zpět v Karviné, kde si 12. května 2017 připsal v samé koncovce utkání proti Spartě (1:1) svůj ligový debut.