„Posledně na Baníku jsme předvedli dobrý výkon, rádi bychom na něj navázali, tentokrát ale s vítěznou tečkou,“ poznamenává před zítřejším soubojem s Hanáky (od 15 hodin).

Lukáši, čeká vás utkání proti Olomouci, tedy utkání dvou týmů ze spodku tabulky. Je psychicky náročnější zvládat takové duely než ty, ve kterých nemáte co ztratit?

Každé ligové utkání je těžké, toto nebude výjimkou. Olomouc hraje kombinační fotbal, loni jsme s ní měli doma značné problémy (porážka 3:5). Situace je taková, že se zase potřebujeme odrazit do vyšších pater tabulky, takže potřebujeme vyhrát. Náročné to bude určitě.

Olomouci se na podzim nedaří. Překvapuje vás to?

Těžko říct, oni sami asi nečekali, že na tom budou takhle, ale je to realita a musí se s tím poprat. My se soustředíme na sebe. Pro nás je to další důležitý zápas a po té předchozí remíze s Ostravou bychom i proti Olomouci chtěli sehrát herně podařené utkání a tentokrát jej dovést do konce i výsledkově.

Jste nejlepší střelec vzájemných zápasů proti Olomouci, které jste dal už tři góly. Věděl jste o tom a schoval jste si nějakou branku i na sobotu?

Ano, vím, že jsem jim dal tři góly, jenže v konečném důsledku znamenaly z těch dvou zápasů jen bod. Přál bych si určitě zase gól, ale pokud možno tak už vítězný.

Nedávno jste dostal ligové ocenění jako nejlepší nahrávač měsíce. Máte to nastavené tak, že gólová přihrávka pro vás znamená totéž co gól?

Tak nějak, i když euforie ze vstřeleného gólu je vždy větší. Ale už v dorostu jsem měl docela dost nahrávek na gól nebo do gólových situací obecně. Přenesl jsem si to i do dospělého fotbalu, i když samozřejmě ne v takové míře.

Lukáš Budínský v akci.

A nechtěli by fotbalisté raději ty góly dávat? Nenabádá vás třeba trenér k častější střelbě?

Je fakt, že každý chce vždycky dávat góly. V novinách jsou vidět jenom střelci a nahrávači ostrouhají. Ale právě proto je podle mě ta nová anketa FORTUNA:LIGY skvělá, protože oceňuje i nahrávky do šancí a na góly. Přihrávka, nějaká vydařená kolmice nebo přesný centr jsou stejně důležité. A jestli mě trenér nabádá? Já sám se často o střelbu pokouším. 

V Ostravě vás výborně podporovali fanoušci. Jak jste to na hřišti vnímal a čekáte podobnou kulisu i v „moravském“ derby se Sigmou?

Bylo by fajn, kdyby dorazili v co největším počtu, i když počasí se už začíná trochu kazit. Na Baníku byli slyšet hodně, je jasné, že je budeme potřebovat zase, tak jako v každém zápase. Věřím, že nás poženou za vítězstvím.