Ti by si pomalu mohli dát inzerát s nabídkou služeb. Zněl by nějak takto: Trápíte se v lize? Přijďte si zahrát proti nám. Úspěch zaručen.

Ligový ročník 2018/19 je prozatím stejně bídný jako ten předchozí, kdy se Karviná zachránila až na poslední chvíli v přímé konfrontaci s Jihlavou v závěrečném kole.

Proti Karviné se v tomto ročníku FORTUNA:LIGY chytne snad každý soupeř, který to zrovna potřebuje.

A proto je na čase to změnit!

Před karvinským týmem je totiž zcela zásadní „pražský“ dvojboj, který ne že hodně napoví o úspěchu či neúspěchu celé sezony, on o něm spolurozhodne.

Bohemians Praha a Dukla Praha. To jsou dva nejbližší soupeři a také sousedé Karviné v tabulce, a můžeme říct, že už i v boji o holé bytí a nebytí v soutěži.

Při současné střelecké produktivitě Karviné a vědomí, jak propustná je defenziva týmu, je jasné, že do konce soutěže se budou Karviné jen horko těžko sbírat výhry 1:0. A víc gólů za zápas Karviná není momentálně schopna dát.

Za posledních pět měsíců se jí povedlo dát dvě branky v utkání jen dvakrát. Pokaždé doma, jednou z toho byla porážka 2:3 s Olomoucí, podruhé už výhra nad Jabloncem. Ale to bylo loni. Teď je třeba porazit vršovické Klokany. Už není kam uhnout.

V karvinských možnostech rozhodně je uhrát v nejbližších dvou zápasech potřebné body. Kvalitu hráči mají. Celý týden se podle informací z klubu věnovali právě defenzivní činnosti, aby proti Bohemians neinkasovali. Na podzim uhráli v Ďolíčku bezbrankovou remízu, takže už si ověřili, že mohou pražského soupeře udržet na uzdě.

Teď je důležité, aby se fotbalistům dostalo potřebné podpory z tribun. Potřebují ji jako snad nikdy. Fanoušci by určitě neměli v těžké chvílí na mužstvo zanevřít, spíš naopak. Na negativní emoce bude dost času až po sezoně. Anebo také ne. Fotbalisté by se teď měli o diváckou podporu opřít a karvinská fotbalová obec by měla zbytku republiky ukázat svou vyspělost. Podpořit tým v téměř existenčním utkání v co nejhojnějším počtu, i když se mu nedaří. Tak jako to dokážou v nedaleké Ostravě. Povede se to?

Dnešní zápas začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v 15 hodin.