Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka přitom hráli 75 minut výborně. Podobně jako v Ostravě proti Baníku dělali aktivním napadáním Sigmě obrovské problémy, bojovali a nepustili soupeře téměř k ničemu.

Do organizace jejich hry pak zasáhlo nucené střídání zraněného Filipa Panáka. Sigma v situaci, kdy neměla co ztratit, stáhla hru na tři obránce, zvýšila úsilí a karvinská obrana jí dopřála tři gólové dárečky.

„Neuvěřitelný kolaps. Tohle se mi ještě v životě nestalo,“ nechápal obrat během devíti minut trenér Karviné Roman Nádvorník. Jeho tým jasně směřoval k důležitému vítězství a najednou nemá nic. „Tohle se mi hodnotí velice těžce. Hráčům bych mohl vytknout snad jen to, že jsme nedali nějaký gól už do poločasu, protože jinak plnili vše, co měli. Po stránce organizační, agresivity, nasazení v soubojích i napadání soupeře jsme hráli velice dobře. Těch posledních pár minut jsem ale ještě nestrávil,“ přiznal Nádvorník.

Fotbalisté si připomněli 100 let od vzniku Československa.

Hotový „majstrštyk“ se povedl olomouckému trenérovi Václavu Jílkovi, který do hry poslal tři hráče, a všichni se nějakým způsobem podíleli na gólech olomouckého celku. Lalkovič nahrával, Texl s Dvořákem přímo skórovali. „Přiznám se, že tohle je asi rarita. Teď po zápase se dokážu vcítit do role domácích. Zažili přesně to samé, co my nedávno proti Bohemce. Také jsme vedli 2:0 a prohráli 2:3,“ vzpomněl si Jílek.

Mužstvo pochválil za to, jak se v krizové chvíli zachovalo. „Vyplynulo to z toho, že za takového stavu už můžete hrát bez zábran. Karviná byla sedmdesát minut lepší a vyhrát po takovém průběhu, to je slast a euforie,“ přiznal Jílek.

Olomoucký Jiří Texl svého kouče doplnil: „Jako střídající hráči jsme šli do hry s tím hrát na maximální riziko a že si vytvoříme šance. Nebylo co ztratit. Naštěstí to bylo dost rychlé. Tak, že mě nejvíc unavovalo to běhání zpátky na výkop z půlky.“

MFK Karviná – Sigma Olomouc 2:3 (0:0)

Branky: 64. z pen. Budínský, 71. Guba – 79. Falta, 81. Texl, 87. Dvořák. Rozhodčí: Berka – Arnošt, Melichar. ŽK: Galuška, Ba Loua, Smrž, Lingr, Mertelj – Kalvach, Dvořák, Vepřek. Diváci: 2 645.

Karviná: Berkovec – Čolić, Panák (61. Krivák), Janečka, Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua, Lingr, Galuška (79. Mertelj) – Guba (83. Wágner). Trenér: Nádvorník.