Aktivněji působili během utkání Karvinští, nebezpečnější ale byla Opava. Každý tým dal po jedné brance, leč nebyla uznána ani jedna, a to kvůli těsným ofsajdům.

Domácí trenér Jiří Balcárek vsadil na zkušenou stoperskou dvojici Žídek – Hnaníček. „Dali jsme tomu zkušenost. V tréninku si řekli o místo Harazim s Helešicem, oba jsou rychlostními typy,“ vysvětloval trenér Opavy Jiří Balcárek.

V prvním poločase si každý tým připsal dvě šance. Karvinský Vukadinović svou šanci prováhal, střelu opavského Součka zase zablokoval Rundić. Blíže gólu byla Opava, pokus Schaffartzika zastavil před brankovou čárou Ndefe. Na druhé straně střílel Taiwo ve vápně, ale jen do náruče Fendricha.

Ligové derby Opava - Karviná (v bílém) vítěze nepoznalo.Zdroj: Petr Widenka

Po pár minutách hry ve druhém dějství se hosté radovali z gólu. Na centr Vukadinoviće si naběhl opět Taiwo a překonal Fendricha, jenže jeho radost měla jepičí život, stál totiž údajně v ofsajdu. V 58. minutě pálil po rohu Zavadila Mondek, avšak jeho střela byla zblokována. O chvíli později vlétl do vápna opavský Dordić, jeho přihrávka před branku byla ale sražena na roh.

V 77. minutě musel krotit Bolek dělovku Juřeny, na druhé straně pálil těsně vedle po hezké karvinské akci Ba Loua.

V samotném závěru se dočkali branky i domácí, Zavadil zahrával standardku, míč skončil v síti, ale pro ofsajd Žídka nebyl ani tento gól uznán. „Čekali jsme těžké utkání. Opava hrála dobře, chodila do brejků. My jsme místy předváděli profesorský fotbal,“ poznamenal kouč Karviné Juraj Jarábek. „Připravili jsme se dobře na standardní situace Opavy. Když to shrnu, byl to zápas o jednom gólu, který nakonec nepadl,“ dodal.

„Pro nás je to ztráta. Chtěli jsme vyhrát. Bohužel v šestnáctce to nebylo z naší strany ano. Musíme na tom zapracovat, být více důraznější a přesnější,“ řekl kouč Opavy Jiří Balcárek. „Když jsme šli v nastavení na standardku, věřil jsem, že z toho bude gól a nakonec byl, jenomže sudí nakonec odmával ofsajd. Takový je fotbal,“ pokrčil rameny.

SFC Opava – MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Franěk – Novák, Váňa. ŽK: Zavadil, Schaffartzik, Žídek – Smrž. Bez diváků.

Karviná: Bolek – Ndefe (78. Čonka), Šindelář, Rundić, Moravec – Janečka (65. Eduardo), Smrž (46. Bukata), Qose – Vukadinović (65. Ba Loua), Lingr, Taiwo (90. Guba). Trenér: Jarábek.