Čtyřiadvacetiletý fotbalista skončil v minulé sezoně s klubem z města Santa Maria da Feira poslední v portugalské nejvyšší soutěži a pád o patro níž byl nevyhnutelný. Proto Petkov hledal angažmá v první lize.

„Příjmení moc nepoužívám, říkejte mi prostě Steven,“ řekl na přivítanou bulharský plejer. Vedení klubu i kouč František Straka si od něj slibují hlavně góly. „Potřebovali jsme dalšího útočníka. Jsme rádi, že se nám nakonec podařilo Stevena získat, měli jsme ho vytipovaného už dříve,“ přiblížil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Steven je rodákem z bulharského hlavního města Sofia. Na klubové úrovni působil ve své rodné zemi a už zmíněném Portugalsku. Před odchodem na Pyrenejský poloostrov vstřelil v podzimní části bulharské nejvyšší soutěže šest gólů v osmnácti duelech za Botev Plovdiv. Dohromady v tomto klubu nasázel během jedné a půl sezóny 21 gólů ve čtyřiačtyřiceti zápasech. Na jaře v Portugalsku zasáhl do dvanácti zápasů a vsítil jeden gól.

Sám Steven prozradil, že mu imponoval zájem vedení klubu, proto se rozhodl pro angažmá ve Slezsku. „Vážím si toho, jak moc o mě Karviná stála. To mě přesvědčilo v rozhodování. Zatím se rozkoukávám, ale líbí se mi stadion i samotné zázemí. Doufám, že týmu budu co nejvíc prospěšný a brzy mě poznají i fanoušci,“ řekl muž, který na trávník v Teplicích vyběhl v dresu s číslem 9.

„Góly dávat umí, to víme a statistiky z bulharské ligy mluví jasně. Možná bude potřebovat trochu času na aklimatizaci a sehrání s týmem, ale věříme, že nám určitě pomůže,“ doplnil Lubomír Vlk.