Jestliže před dvěma týdny v derby nepovolili Baníku žádnou šanci, Zlínu povolili jen dvě.

„Obrana je základ, od té všechno vychází. To čisté konto je pro nás strašně důležité,“ vykládal po zápase spokojený trenér Straka.

Bylo vidět, že uzdravený Pavel Dreksa je pro obranu týmu nepostradatelný. S ním v sestavě Karviná opět neinkasovala. „Hrajeme spolu třetí nebo čtvrtý zápas, vzadu je to s ním pevnější. On je velký lídr na hřišti, má velké zkušenosti, všichni to cítíme. Nějaká taková autorita v kabině nám chyběla. Když se vrátil, odráží se to na výsledcích,“ pochvaluje si obránce Milan Rundič. „Když na sebe budeme dál mluvit a koncentrovat se na sto deset procent, budeme dál vyhrávat,“ je si jistý.

Rundič byl rád, že jeho tým tentokrát brzký gól sám dal. „Super start. Všichni jsme měli v hlavách, že v předešlých zápasech jsme brzy inkasovali, a to dost často rozhoduje. Teď to bylo opačně,“ pochvaloval si.

Lukáš Budínský neproměnil penaltu, ale nevadilo to.Zdroj: Ivo Dudek

Stejně jako trenér Straka označil výhru za plně zaslouženou. „Ten první gól je velmi důležitý. Od toho se pak zápas odvíjí a my mohli hrát uvolněně, vypracovali jsme si několik šancí, kombinovali, byli jsme agresivní. Možná s tím Zlín ani tolik nepočítal. Ve druhé půli na chvíli přidal a nám trvalo, než jsme na to zareagovali, ale pak už to zase bylo v naší režii,“ pochvaloval si Straka, který po druhém Budínského gólu vběhl regulérně do hřiště a začal se radoval s hráči. „Vždyť mě znáte. To byla obrovská euforie, moc se mi ulevilo, protože jsme mohli rozhodnout dřív, ale po neproměněné penaltě přemýšlíte, co všechno se může ještě stát. Že stačí jedna akce soupeře… Takže po tom gólu jsem to nevydržel a vběhl za hráči. Jsem trenér, který žije s týmem,“ ujistil Straka.

Pochválil i gólmana Berkovce, který udržel čisté konto. „Po Olomouci se na něj snesla kritika, dneska nás ale podržel, chytal výborně a nulu si zasloužil,“ uznal Straka. „Pro sebevědomí hráčů je to stěžejní. My jsme se dnes vyvarovali individuálních chyb a udělali další malý krůček k tomu, abychom se dostali z té šlamastyky pryč,“ dodal.

Milan Rundič si zase pochvaloval, že tým nezačal zmatkovat ani po Budínského neproměněné penaltě. „Hned jsem na chlapcích viděl, že nás to nepřibrzdilo. Věřil jsem, že jsme schopni vyhrát i 1:0, případně dát další branku,“ vykládal Rundič.

Jak těžké bylo bránit vysokého zlínského útočníka Tomáše Poznara? „Celkem dobře jsme si s Pavlem Dreksou souboje s ním vzadu pohlídali. Ta nula je pro nás hodně důležitá a tyhle tři body jsme nutně potřebovali, abychom si udrželi odstup od Dukly. Musíme se dál koncentrovat na každý další zápas,“ burcuje spoluhráče srbský stoper.