To vypadá, že si na Slavii věříte?

Já věřím v každém utkání, že můžeme vyhrát. Nebo aspoň bodovat.

Co pro to budete muset udělat?

Myslím, že priorita bude neinkasovat. V předchozích zápasech se nám sice dařilo navyšovat vstřelené góly, ale bohužel i ty inkasované. Musíme vycházet z nuly vzadu. Pokusit se neinkasovat, nebo alespoň co nejdéle držet čisté konto. Pak by mohla i Slavia znervóznět.

Je reálné ji porazit?

Uvidíme, posledně proti ní mohla Olomouc uhrát bod. Hrát se dá s každým.

V derby s Baníkem jste byl vyloučený. Jak jste to prožíval?

Bylo to mé první vyloučení v životě, takže nepříjemné pocity. Červenou kartu jsem nedostal ani v mládežnických kategoriích.

Vyplynulo to z vašeho způsobu hry?

Já se snažím vždy bojovat na maximum, rozhodčí to v derby ocenil dvěma žlutými a šel jsem ven.

Ondřej Lingr (vlevo) byl v zápase s Ostravou vyloučen a vynechal utkání v Plzni.Zdroj: Lukáš Kaboň

Z toho důvodu jste vynechal i poslední zápas v Plzni. Co jste říkal na výkon svých spoluhráčů?

Fandil jsem jim doma u televize a trpěl jsem, protože předvedli odvážný a velmi dobrý výkon. K bodu nebylo daleko. Doufám, že teď jim pomůžu a že už to konečně vyjde.

V lize jste zůstali posledním týmem, který ještě nebodoval.

Ale já věřím, že to protrhneme. Nehrajeme špatně a ty body už sbírat začneme. Možná už teď proti Slavii. Máme k ní pokoru, ale potřebujeme už body, takže se nemůžeme ohlížet na to, že hrajeme zrovna proti mistrovi. Doma musíme bodovat.

Trenér František Straka jako bývalý sparťan bude jistě mít proti Slavii také motivaci, co myslíte?

To určitě, ale hlavně umí motivovat a připravit mužstvo. Jsem rád, že nás trénuje zrovna on. Na posledních trénincích už dokonce odložil berli a zase je přímo s námi na hřišti.

Cítíte vy osobně, že vás poslední rok a půl fotbalově posunul? Z hráče, který se rozkoukává v prvním mužstvu, jste se stal stabilním členem sestavy…

Poslední rok a půl byl opravdu perfektní. Dostal jsem se i do reprezentační jedenadvacítky (po Filipu Panákovi jako druhý hráč klubu – pozn. aut.), pravidelně hraji ligu a můžu ji hrát doma v Karviné. To se nepoštěstí každému a moc si toho vážím. Není to automatické.