Sedmapadesátiletý slovenský kouč usedl na lavičku jen tři dny po odvolání Františka Straky. Pro Jarábka půjde o druhé zahraniční angažmá.

Rodák z Trnavy začal s trénováním doma na Slovensku. Vedl Jaslovské Bohunice, Zlaté Moravce, které přivedl do nejvyšší slovenské soutěže, a Spartak Trnava, odkud se zná s Markem Janečkou a Matúšem Čonkou. Se Spartakem si ve dvou sezonách po sobě zahrál i předkola Evropské ligy.

Z karvinských fotbalistů se zná ještě s Liborem Hrdličkou, se kterým se v roce 2016 radoval v gruzínském Dinamu Tbilisi z mistrovského titulu.

Hráči by jej tak měli brát. Zbývá už jen doufat, aby nový trenér nenapodobil osud svého krajana Norberta Hrnčára, který přišel loni ze Slovenska také na závěr podzimu a měl před sebou těžký los (mimo jiné Plzeň, Slavia jako letos). Začal slibně, ale „nedožil“ se konce jara, kdy tým převzal právě poslední kouč Karviné František Straka.

Naposledy působil Jarábek znovu ve Zlatých Moravcích, kde na začátku listopadu minulého roku skončil na vlastní žádost ve funkci hlavního trenéra.

„Od angažování trenéra Jarábka si slibujeme zlepšený herní projev a především body do tabulky, kterých nemáme moc.  Jsme rádi, že jsme se domluvili na podmínkách a bude u nás působit,“ řekl člen představenstva MFK Karviná Petr Hort.

Jarábek má za sebou úvodní trénink svých nových svěřenců. „Děkuji vedení klubu za šanci. Čeká nás plno práce, některé hráče znám osobně. O české lize mám přehled a těším se na ni. Kádr je tady solidní a myslím, že kluci potřebují jen nakopnout a dostat nový impulz,“ řekl na úvod nový trenér MFK Karviná.