Slovácko remizovalo s Karvinou podruhé za sebou. Minulý víkend v rámci ligy hrálo s moravským rivalem 2:2, domácí odveta skončila plichtou 1:1.

Tentokrát se ale body nedělily, po nerozhodném výsledku se muselo do prodloužení. A v něm mělo více sil Svědíkův tým, který se po gólech Cicilii probojoval mezi osm nejlepších mančaftů.

Domácí trenér Svědík oproti nedělnímu ligovému zápasu pozměnil základní sestavu hned na čtyřech postech. Od první minuty nastoupili Bajza, Tomič, Navrátil a Cicilia.  Jen mezi náhradníky zůstali Nguyen, Reinberk, Petržela a Jurečka.

Také karvinský kouč Páník dal v pohárovém utkání příležitost především hráčům z lavičky.

Celek z Uherského Hradiště měl po většinu zápas herně navrch, protivníka přehrával, ale kombinace byla zdlouhavá a komplikovaná, takže Severomoravané se v klidu bránili a podnikali rychlé výpady.

Trenér třetiligových fotbalistů Uherského Brodu Martin Onda.
Fotbalisty Uherského Brodu schvátila nemoc. Duel s Rosicemi odehrají až na jaře

Karviná zaskočila favorita ve 24. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil hostující kapitán Šindelář.

Slovácko se snažili výsledek ještě do přestávky srovnat, ale v zakončení se soužilo. Proti Bolkovi dvakrát neuspěl Cicilia, gólem neskončila ani velká šance Holzera, mimo pálil i Daníček.

Domácí tým i v úvodu druhé půle soupeře zmáčkl, z tlaku ale vyrovnání nevytěžil. Naopak v 50. minutě se po úniku dostal do zakončení Nešický, který ale mířil zboku vedle.

Kouč Slovácka Svědík se za nepříznivého stavu 0:1 snažil mužstvo oživit, zvýšit ofenzivní sílu, a tak po hodině hry poslal hned tři nové hráče.

Petržela, Reinberk i Jurečka pomohli domácím k tlaku, gól však nepřicházel.

Vyrovnání měl na kopačce v 71. minutě Jurečka, ale po Reinberkově přihrávce mířil těsně vedle.

Ještě větší tutovku v závěru zazdil Cicilia, kterému nabil Petržela. Útočník z Curacaa mířil ze sedmi metrů trestuhodně nad.

Vyřazení odvrátil až v nastaveném čase Jurečka. Nejlepší střelec Slovácka se hlavou trefil po centru Holzera z levé strany a duel poslal do prodloužení.

V něm se Šašinka řítil na gólmana Bolka, ale neuspěl. Obrat završil až ve 105. minutě Cicilia.

Dvoumetrový forvard pak soupeře dorazil z pokutového kopu nařízený za faul na Šašinku.

Fotbalisté Slovácka se po volném víkendu se totiž začnou chystat na ligový šlágr se Spartou. Utkání se hraje na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti příští neděli od patnácti hodin.