Na stadionu U Nisy sehrají s domácím Slovanem letošní prvoligovou derniéru. „Věříme, že na jubilejní desátý pokus nám to už vyjde,“ připomněl nový trenér Karviné Juraj Jarábek, že jeho svěřenci jsou bez výhry už devět zápasů. On sám ale ze tří utkání ve dvou bodoval (Plzeň i Olomouc 1:1 doma). „Nakonec – i ten bod z Liberce by byl skvělý,“ uznal skromněji.

Jeho svěřenci se na Slovan pečlivě připravili. „Viděli jsme jejich domácí zápasy se Zlínem a Slavií. Proti Zlínu hráli výborně, mohli soupeři naložit ještě víc než ‚bůra‘ a také proti Slavii, i když prohráli 0:3, hráli celkem odvážně. Slavia je ale momentálně jinde a Liberec proti ní ještě ke všemu nemohl postavit tři hráče základní sestavy, kteří v Liberci ze Slavie hostují (Baluta, Musa, Oscar – pozn. aut.). Ti proti nám určitě hrát budou,“ přemýšlí Jarábek.

On sám naopak nebude moci postavit stopera Dreksu, který odkulhal z posledního zápasu proti Olomouci. Smrže zase vyřadily žluté karty a Bulhara Petkova také zranění, i když při jeho aktuální formě se o oslabení ani nejedná. Jak je Jarábek nahradí? „Nějaký plán v hlavě máme a zkusíme Liberec překvapit,“ nehází flintu do žita Jarábek. „Musíme ale dodržet taktické pokyny,“ dodává.

Karvinští doma proti Liberci sahali po výhře, gólman Slovanu Nguyen se ale svými neskutečnými zákroky zasloužil o těsnou výhru Liberce 1:0. Ten je vůbec v soubojích proti Karviné vyloženě šťastnějším týmem. Několikrát rozhodl vzájemný duel až v závěrečných minutách. Bylo by proto dobré jeho šťastnou žílu konečně utnout.

Trenér Jarábek své svěřence připravil na kvalitní ofenzivu Liberce. „Soupeř má skvělou přechodovou fázi, ovládá presink a doma dává poměrně dost branek. Ta Slavia byla výjimka, jinak dal Slovan v posledních čtyřech domácích zápasech vždy minimálně dva góly,“ upozorňuje Jarábek na to, že jeho tým čeká v obraně perná práce.

„Musíme si dát pozor na standardky. V nich nám bude scházet vysoký Kouřil, musíme si ale poradit bez něj. Snad nějaký ten gól dáme a nadělíme sobě i našim fanouškům vánoční dárek v podobě bodů,“ přeje si Jarábek.

Slezané budou usilovat o to, aby po podzimní fázi poprvé ve své krátké prvoligové historii nezimovali na poslední příčce tabulky.

Výkop dnešního duelu je na programu ve 14.30 hodin.