„Karviná na mě udělala opravdu velmi dobrý dojem. Zázemí je zde na vysoké úrovni, mohu to porovnávat. I trenér a realizační tým jsou fajn, v kabině se cítím příjemně,“ shrnul první dojmy z nového působiště Ostrák.

Měl jste i jiné nabídky?

Ano, ale vzhledem k tomu, že je to Karviná, která je v mém rodném kraji, tak jsem jí dal přednost. Chtěl jsem se zase podívat domů a ve spojitosti s ligou je Karviná ideální štace. Věřím, že si tady zahraju dobrý fotbal. 

Poslední sezonu jste strávil v rakouském Hartbergu. Bude česká liga kvalitnější než nejvyšší rakouská soutěž?

Těžko říct, asi to bude podobná úroveň. Nechám se překvapit. 

V Rakousku jste už nechtěl pokračovat?

Rozhodl jsem se zkusit něco nového a tím, že jsem prakticky doma, to uvítali i rodiče. Jsou rádi.

Stále však žijete s vědomím, že to někdy v bundeslize vyjde, je to tak?

Samozřejmě, to je můj hlavní cíl, abych se tam prosadil. Zatím mi chybí zápasová praxe mezi dospělými, proto jsme také volili hostování v Rakousku a teď v Česku. V Kölnu potřebují, abych měl herní vytížení a ideálně v nějaké nejvyšší soutěži.

Co vám zatím chybí k tomu, abyste se prosadil do prvního mužstva Kolína?

Potřebuji trochu zesílit, zapracovat na zpevnění těla a určitě i ty ligové zkušenosti.

A co vám zatím působení v Německu dalo?

Samostatnost, hlavně jsem se naučil řeč. Každý trénink musím jít na sto deset procent, protože v Německu je opravdu velká konkurence a pro cizince není jednoduché se tam prosadit. V úvodu to bylo těžké, když jsem německy moc neuměl, ale otrkal jsem se.

Šel jste do Německa v pouhých šestnácti letech. Nebylo to předčasné?

To si nemyslím.

Na jakém postu se cítíte nejlépe?

V Rakousku jsem hrával v záloze. Na kraji, zleva, zprava. Bližší je mi ale střed zálohy, odtamtud se dá i něco vytvořit. 

Nevadí vám, že Karviná hrála třetím rokem o záchranu?

Něco podobného jsem zažil už v tom Hartbergu. Také jsme měli hrát o záchranu, ale nakonec jsme se probojovali až do Evropské ligy. Bylo by hezké, kdybych něco podobného zažil i v Karviné (úsměv).