Na dva roky, do konce sezony 2021/22, přichází ze slovenského Ružomberku na přestup čtyřiadvacetiletý středopolař Kristi Qose.

Na Slovensku působil člen kádru albánské reprezentace tři a půl roku. Nejprve v Michalovcích, poté v Ružomberku, kde si zahrál i Evropskou ligu. Poslední sezona mu vyšla skvěle, v devětadvaceti zápasech zaznamenal devět gólů. Na podzim letošní sezony se trefil dvakrát a chyběl pouze v jediném duelu nejvyšší slovenské soutěže.

„Je to velmi zajímavý fotbalista. Jakmile jsme zjistili, že se v Ružomberku nedohodl na smlouvě, začali jsme jednat. Je to záložník, vyhovuje mu pozice šestky nebo osmičky, ale zaskočit může i na stoperu,“ představil albánského univerzála trenér Karviné Juraj Jarábek.

„Aklimatizace proběhne v pohodě. Slovensko a Česko jsou podobné národy, s mentalitou lidí nebude problém. I v kabině bude podle mě vše klapat bez problémů. Chtěl jsem zkusit jinou soutěž a vím, že česká liga je na vyšší úrovni než ta slovenská. Tak si aspoň ověřím, jak na tom jsem,“ těší se na nové angažmá sám Kristi Qose.