Pětadvacetiletý hráč s angolskými kořeny se po přípravném dvojutkání minulý víkend proti Vítkovicím a Popradu odpojil od týmu a odletěl domů, aby si vyřídil nezbytné formality. Teď bude jeho novým působištěm Karviná.

„Hledali jsme hráče, který by mohl v obraně hrát na obou krajích a Gigli toto kritérium splňuje. Věříme, že přesvědčí o svých kvalitách a vítáme ho v Karviné,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Sám Ndefe o sobě mluví jako o defenzivním univerzálovi, ale nejlépe se cítí na pravé straně obrany. V uplynulé sezoně pomohl nizozemskému Waalwijku k postupu do první ligy, ale skončila mu smlouva.

„Zatím jsem hrál jen doma v Nizozemsku a Belgii. Česká liga pro mě bude neznámá soutěž, ale na to se právě těším. Byl jsem tady týden a poznal úplně jiné tréninkové metody. Je to tady víc o kondici a vlastně o celkové skladbě tréninku. Jasně, budu daleko od domova, ale už mi není osmnáct roků. Dospěl jsem a nemám s tím problém,“ usmál se Ndefe.

S adaptací na nové prostředí mu pomůžou Soufiane Dramé s Adrielem Ba Louou, se kterými si může Ndefe povykládat francouzsky.