Karvinští měli v první půli rozhodnout, ale zahazovali velké šance. Místo stavu 3:0 to bylo jen 1:0 poté, co proměnil penaltu Ndefe.

Karvinský trenér Juraj Jarábek pak řádně prostřídal sestavu, ta už měla s Třincem problémy. Druholigista se tlačil za vyrovnáním a jeho sympatický výkon nakonec korunoval gólem na 1:1 exkarvinský Puchel.

V brance Třince se objevil Pastornický, kluby jednají o jeho možném hostování.

Do zápasu nezasáhl Michal Papadopulos, má drobné zranění, pravděpodobně úpon.

„Generálku bych rozdělil na dva poločasy, šanci dostali všichni hráči kádru. Myslím si, že jsme opět viděli, co jsme chtěli vidět. První poločas spokojenost, prezentovali se fotbalem, jaký si představujeme. Bereme to pozitivně, až na nevyužití gólových šancí. Druhá skupina měla se soupeřem problémy, ale také tyto hráče jsme potřebovali vidět,“ uvedl kouč Karviné Juraj Jarábek.

Třinecký kouč Svatopluk Habanec hodnotil duel takto: „Generálka nám odhalila dobré i špatné věci. Po velkém řezu v kádru na nás byla místy patrná nesehranost. Některé věci ještě nemáme zažité, bude potřeba je vypilovat. Zápas měl oboustranně slušnou úroveň, byl jsem vcelku spokojený. Nelze říct, že všichni hráči, kteří nastoupili v prvním poločase, budou v základu, nicméně někteří prokázali, že pro nás mohou být velkými posilami.“

MFK Karviná – Fotbal Třinec 1:1 (1:0)

Branky: 22. z pen. Ndefe – 75. Puchel. Rozhodčí: Machálek.

Karviná: Bolek (46. Neuman) – Smrž (63. Hejda), Santos (63. Stropek), Twardzik (63. Kouřil), Čonka (63. Holiš) – Mangabeira (46. Janečka) – Ndefe (63. Putyera), Hanousek, Qose (63. Želizko), Ostrák (63 Vlachovský) – Haša. Trenér: Jarábek.