Na zrekonstruovaném hřišti v Jablunkově s druholigovým soupeřem překvapivě prohráli 2:3, byť o výsledek samotný tolik nešlo. „Potřebovali jsme, aby hráči nevypadli ze zápasového rytmu, chtěli jsme některé zase vidět v akci,“ uvedl asistent trenéra Straky na karvinské lavičce Marek Bielan.

Kvarteto nejvytíženějších hráčů Janečka, Petráň, Ba Loua a Hanousek dostalo od trenérů zápasové volno a do Jablunkova vůbec neodcestovalo.

Zhruba tři stovky diváků sledovaly klasický „pouťák,“ kdy se toho na hřišti zase tolik neděje, což bylo patrné zejména v první půli, kdy stojí za zmínku snad jen střela Bulhara „Stevena“ Petkova.

Karvinští zkoušeli v utkání nového hráče, mladého Ukrajince Ivana Želizka, naposledy působícího v třetiligovém portugalském týmu Felgueiras.

Druhá půle přinesla slepené góly Třineckých, takže „favorit“ rázem prohrával 0:2. Když v 73. minutě zvyšoval Janošík na 3:0 pro „domácí“ Třinec, začali se ozývat nespokojení příznivci Karviné. Ta ale přeřadila na vyšší rychlostní stupeň, Guba během chvilky dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci a nakonec ligista přece jen alespoň korigoval.

„Utkání svůj účel splnilo, mělo to nasazení i tempo. Ano, udělali jsme tři chyby, ale výsledek nebyl prioritou. Potřebovali jsme hlavně dostat do hry uzdraveného Honzu Moravce a zpátky do formy se snad dostává i Dávid Guba. Důležité je, že se nikdo nezranil,“ shrnul vše potřebné Marek Bielan a pokud se za týden v důležitém utkání porazí doma Bohemka, na prohru v přípravě si už nikdo ani nevzpomene.

Fotbal Třinec – MFK Karviná 3:2 (0:0)

Branky: 55. Wojnar, 57. Tijani, 73. Janošík – 83. z pen. Guba, 89. Krivák.

Karviná: Pastornický – Putyera (46. Ndefe), Krivák, Rundić (46. Kouřil), Moravec (46. Čonka) – T. Weber (46. Smrž) – Galuška (46. Vukadinović), Vlachovský (46. Lingr), Želizko (46. Bukata), Puchel (46. Guba) – Petkov. Trenér: Straka.