Nutno dodat, že moc slabších soupeřů už ve zbytku podzimu nepotkají. Přesněji řečeno žádného.

Na gól už čekají 353 minut. Naposledy jej dokázali dát poslední Opavě. Z penalty.

Třemi porážkami v řadě Karvinští vyrovnali neslaný nemastný úvod samotného ligového ročníku.

Trenérovi Karviné Františku Strakovi návrat do rodných končin pořádně zhořkl. Nejen kvůli výsledku, ale i po průběhu utkání, který byl pro Slezany vrcholně smůlovatý.

V zápase nebyli horší, přesto prohráli jasně 0:3, dohrávali bez vyloučeného Bukaty a zranili se jim čtyři hráči.

Mizerný zápas odehrál gólman Hrdlička, který podbíhal centry, vyrobil penaltu a ještě při ní zranil kolegu Dreksu, který se nedávno vrátil do stoperské dvojice.

Takto musel po nesmyslném vyběhnutí Hrdličky po dvaceti minutách odstoupit, nahradil jej Kouřil, ale na hřišti vydržel jen deset minut, než se také zranil.

Mezitím se domácí ujali po penaltě vedení. Po prohraném hlavičkovém souboji právě od Kouřila, kterému předcházel Hrdličkou podběhnutý centr, dal Havel druhý gól zápasu, a přestože Karvinští hráli celkem odvážně a měli dvě šance, prohrávali 0:2.

Po změně stran se hostům zranil další bek, konkrétně Ndefe a domácí na to reagovali jak jinak gólem. To už jim chyběl v sestavě Bukata, který vyfasoval druhou žlutou a tudíž červenou.

Nakonec domácí Karviné zranili ještě Ba Louu, který dohrával se sebezapřením a nakonec pár minut před koncem duelu stejně odstoupil.

Není divu, že byl trenér MFK František Straka po zápase dost vykolejený. „Zažil jsem už ve fotbale hodně, ale toto je silné kafé i na mě. Brzká střídání kvůli dvěma zraněním nám zhatila plány. Navíc se zranil ještě Ndefe, pak hned Ba Loua a vyloučen byl Bukata. Domácí vyhráli zaslouženě, byli důraznější a efektivnější. Myslím si ale, že do prvního gólu jsme se prezentovali docela dobře. Ničí a deptají nás katastrofální chyby v obranné fázi,“ vysoukal ze sebe po utkání.

V následujícím domácím utkání proti Jablonci se dá čekat, že Straka ukáže na gólmana Pastornického.

Dynamo České Budějovice – MFK Karviná 3:0 (2:0)

Branky: 20. z pen. a 26. Havel, 52. Schranz. Rozhodčí: Pechanec – Váňa, Ratajová. ŽK: Ledecký – Bukata, Hrdlička. ČK: 59. Bukata (K). Diváci: 3 871.

Karviná: Hrdlička – Ndefe (51. Janečka), Dreksa (21. Kouřil, 32. Čonka), Krivák, Rundić – Hanousek, Bukata – Lingr, Ba Loua, Moravec – Petráň. Trenér: Straka.