Ti se do precizně pracující obrany Karviné nemohli dostat a přestože drželi valnou dobu hracího času míč na svých kopačkách, vyloženou šanci si nevypracovali.

K největším možnostem Klokanů patřily jen pokusy Závišky a F. Haška v první půli, a pak po přestávce snaha Maška na zadní tyči. Gólman Berkovec byl ale v Ďolíčku bezchybný a branku nepustil.

Házenkáře čeká překvapivý lídr soutěže z Nového Veselí. Podcenění nepřipadá v úvahu.
Karviná si vzpomíná na loňské překvapení

„Už dlouho jsem tady nezažil zápas, v němž bychom měli tak drtivou převahu v držení míče. Bohužel na tohle se zápas nevyhrává. Karviná sveřepě bránila, nepouštěla nás do šancí, bylo hrozně složité se přes její obranu prokombinovat,“ uznal trenér Bohemky Martin Hašek starší.

Nakonec bod vzal. „Bylo tam z naší strany mnoho nepřesností, a tak nakonec i ten bod může být dobrý. Aspoň se nám povedla nula vzadu, na to také hrajeme. Nějaká pozitiva si na tom najdeme,“ zakončil trenér Hašek.

Karvinští fotbalisté (razicí dresy) uhráli v Ďolíčku bezbrankovou remízu.Zdroj: Michal Káva

Jeho protějšek Roman Nádvorník mohl za uhrané čisté konto chválit poprvé v sezoně. Doposud totiž Karviná pokaždé inkasovala.

„Záměrem bylo neinkasovat, to jsme naplnili. S dalším naším záměrem ohrozit častěji bránu Bohemky, už to bylo horší. Hlavně v první půli nám scházela finální přihrávka. My jsme si třeba dobře dali míč z první, rychle jsme z obranného bloku vyjeli, jenže když už jsme se dostali nahoru a byli třeba v přečíslení, tak jsme ho zazdili špatnou finálkou,“ uznal Nádvorník.

Havířovští hokejisté (v bílém) prohráli v Přerově.
Havířov ztratil dvougólový náskok a prohrál v Přerově

I tak měli jeho svěřenci šance. Nadějný průnik Wágnera s Budínským zakončil druhý jmenovaný dobře bez přípravy, ale špatně nad. V 84. minutě pak Budínský orazítkoval smolně tyč. To také byla jediná tutovka celého zápasu, ve kterém hosté dohrávali poslední minuty bez vyloučeného Smrže.

Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Královec – Moláček, Flimmel. ŽK: F. Hašek – Smrž, Guba. ČK: 84. Smrž (K). Diváci: 4202.

Karviná: Berkovec – Čolič, Panák, Janečka, Moravec – Ba Loua (71. Guba), Lingr (46. Smrž), Mertelj, Budínský (87. Krivák), Letič – Wágner. Trenér: Nádvorník.

Hokejbalisté Karviné se sice herně zvedají, ale stále nebodují.
Karvinští hokejbalisté v Letohradě nebodovali
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) po jednání s vedením těžební společnosti OKD (na snímku uprostřed).
Těžba černého uhlí na Karvinsku by mohla probíhat až do roku 2030