Oba se příliš neprosadili, slovenský záložník Martin Bukata působil v Karviné rok a půl, zasáhl do čtyřiatřiceti utkání ve FORTUNA:LIZE a vstřelil v nich jediný gól. Srbský forvard Vukadin Vukadinović může na svá lepší období v kariéře jen vzpomínat. Do Karviné přišel minulý rok v létě, ale i vinou zranění zasáhl jen do dvaadvaceti utkání, v nichž gól nedal.

V Karviné zároveň končí i hostující hráči z jiných klubů. Jde o Michala Petráně, který je aktuálně v rekonvalescenci po operaci, Stivana Petkova, který už odchází asi půl roku, mladíky Muhameda Tijaniho a Filipa Kubalu, kteří moc šancí nedostali, Matka Babiće, na něhož si vzpomenou snad už jen zarytí fanoušci karvinského klubu, a pak také dva hráči, kteří v klubu zanechali dojem. Nigerijský útočník Abdulrahman Taiwo a ostravský stoper Martin Šindelář, oba borci jarní základní sestavy.

V Karviné nebude pokračovat ani Martin Bukata (v bílém).Zdroj: Ivo Dudek

Karviná však bude usilovat jen o Šindeláře. „Zájem máme jen o Martina. Uvidíme, jak dopadnou jednání s jeho kmenovým klubem, kterým je ostravský Baník,“ pravil pro webové stránky klubu sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Karvinským už po nečekaném konci sezony začala dovolená, trvat však bude jen do 3. srpna, protože nový ročník soutěže má už začít 22. srpna.

„Příprava bude krátká, bohužel si kluci odpočinou pouze od stadionu. Každý z nich totiž má individuální plán, který musí splnit,“ vysvětlil trenér Juraj Jarábek. V plánu mají Karvinští sehrát také přípravná utkání – zřejmě pouze tři a soupeři jsou v jednání.