„Ať už se na hřiště dostanu na pár minut, na poločas, nebo vůbec, vždy chci udělat maximum pro to, aby byl tým úspěšný nehledě na individuální hledisko,“ říká rodák z Blatnice pod Svatým Antonínkem, odkud je to do Uherského Hradiště coby kamenem dohodil.

Vy jste právě odchovancem Slovácka, takže Zlín byl vždy váš hlavní rival. Jak jste vzájemné zápasy prožíval? A prožíváte je stále?

Samozřejmě, se Zlínem jsme se mydlili už od žáků, pokaždé to bylo vyhecované derby, na kterém každém hráči v obou týmech hodně záleželo. Je to můj hlavní rival už od dětství.

Ptát se na sobotní cíle vašeho týmu by asi bylo zbytečné, je to tak?

Jsme už nějakou dobu v situaci, kdy potřebujeme tři body, abychom Karvinou udrželi v lize. Na tom se nic nemění ani pro sobotní utkání.

Čekáte, že půjdete proti Zlínu do hry, když proti němu máte vždy zvýšenou motivaci?

To nevím, ale pokud tam naskočím, udělám maximum pro to, abychom vyhráli.

Na podzim ve Zlíně jste skóroval…

Vím, snižoval jsem na konečných 1:2. To byla další z řady zbytečných porážek, které jsme v sezoně utrpěli. Dostali jsme dva rychlé góly na začátku druhého poločasu a pak celou dobu tlačili.

Jak moc vás mrzela poslední prohraná ofenzivní partie v Olomouci?

Ani ne tak mrzela, jako spíš sr…a, protože to byl další zápas, ve kterém jsme měli bodovat. Hráli jsme dobře, přestříleli soupeře a stejně neuhráli ani remízu. Všechny nás to neuvěřitelně štvalo.

Přesto – podepisuje se na herním stylu vašeho mužstva rukopis trenéra Františka Straky?

Určitě jsme ožili. Myslím, že je to ten správný člověk pro Karvinou, se kterým se můžeme o záchranu pokusit a být úspěšní. Od svého příchodu do nás hustí pozitivní myšlení a sebedůvěru. Musím říct, že na výkonech je to znát, vlastně od jeho prvního utkání na Dukle jsme pokaždé v zápase byli blízko nějakým bodům, dáváme do toho všechno, emoce, nasazení. Škoda, že jsme se výhry dočkali jen nad Baníkem.

Co jste vymysleli na Zlín?

Půjdeme do toho zase naplno. Zlín nemá sice tak úspěšné jaro jako měl podzim, ale určitě sem přijede s tím, že chce bodovat. My ale potřebujeme nechat Duklu za sebou, a tak nezbývá, než vyhrát. Není snadné nastupovat do každého zápasu s vědomím, že nutně potřebujete tři body, ale musíme to psychicky ustát. Už si nemůžeme vybírat, proti komu hrajeme, soutěž bude pomalu končit.

Vy se v posledních zápasech často střídáte s Dávidem Gubou. Je to proto, že jste oba podobným typem hráče, nebo byste si dokázal představit, že byste hráli vedle sebe jako na konci podzimu?

Já si to určitě představit dokážu, neboť na podzim nám to vedle sebe docela klapalo, sestavu však vybírá trenér a určitě se snaží vybrat pro daný moment tu nejvhodnější. My jsme v týmu od toho, abychom makali a podřídili vše tomu, aby byl úspěšný tým.