Svěřenci trenéra Františka Straky hráli zprvu nebojácně. Dařilo se jim držet míč a Hanákům trvalo dobrých dvacet minut, než se začali prosazovat. Nejdříve to nevyšlo Yunisovi, který nepropálil Hrdličku, z dorážky ani Faltovi, který nastřelil Ndefeho.

Hned po následném rohu vznikl ve vápně Karviné velký závar. Yunis napálil Janečku a po dalším zmatku stejný hráč na poslední chvíli z čáry odvracel sraženou Plškovu přihrávku.

Po půlhodině hry už domácí tlak korunovali gólem. Falta poslal míč do vápna, karvinská obrana balon sice odvrátila, ale jen ke Kerbrovi, jehož nástřel před bránu doklepl do sítě Jemelka – 1:0.

Přátelská a příjemná atmosféra a vynikající sportovní výkony na trati. Takový byl letošní Albrechtický triatlon, kde krom dospělých startovaly i dětské kategorie.
Triatlon: Pokud nepadnou, bojují až do cíle

Karviná zahrozila pouze brejkem, který táhl uzdravený Guba. Nepříjemný centr však na poslední chvíli skluzem zastavil vracející se Greššák.

Druhá půle už byla ze strany Karviné lepší. Janečka zatáhl míč po křídle, našel před brankou střídajícího Putyeru, jeho pokus ale v poslední chvíli zablokoval skluzem Kerbr.

Sigma své hubené vedení navýšit nedokázala. Yunisovi ani Houska proti Hrdličkovi neuspěli.

Karvinští fotbalisté (v zeleném) uhráli bod na Hané.Zdroj: Michal Chadim

Po hodině hry se dostal na hřiště i Ba Loua, což vyvolalo v táboře karvinských fanoušků nadšení.

Olomoucký Pilař v 72. minutě netrefil prostor mezi karvinskými tyčemi, to Ba Loua už z přímého kopu trefil výborně, ale bravurní zákrok předvedl olomoucký gólman Reichl a střelu přes zeď vyrazil na roh.

Karviná by proti Olomouci konečně ráda uspěla. Vpravo záložník MFK Petr Galuška.
Vzpomínka na nešťastné zápasy

Sedm minut před koncem se Karviná dočkala vyrovnání. Lingr na levé straně uvolnil Putyeru, ten odcentroval na vzdálenější tyč, kde ho Ndefe poslal před bránu a Petráň do balonu trknul hlavou – 1:1.

Hanáci mohli zápas urvat v posledních minutách, když nejprve Tandir pálil z halfvoleje mimo, a pak Plšek neprocpal míč do brány přes obětavě skluzující karvinské obránce.

Ohlasy trenérů

Radoslav Látal (Olomouc): „Nevyšel nám vůbec vstup do utkání. Sice jsme Karvinou do ničeho nepustili, ale nebylo to ono. Potom jsme už začali hrát a přišly šance a nakonec jsme s poločasovým vedením byli spokojení. Karviné se vydařila střídání, na hřiště přišli rychlí hráči, kteří hru hodně oživili. Zápas se lámal neproměněním našich šancí. Před začátkem sezóny bych sedm bodů po pěti kolech bral, nyní jsem trochu zklamaný.“

František Straka (Karviná): „Musíme stát pevně na zemi a být s bodem spokojení. Začali jsme dobře, ale postupem času nás Sigma po našich ztrátách přitlačila a šla do vedení. Druhý poločas byl lepší, vyšla nám střídání a i díky nim máme bod. Závěr byl hektický, domácí hráli vabank a zatlačili nás. Takový vydřený bod z Olomouce bereme.“

Sigma Olomouc – MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 36. Jemelka – 84. Petráň. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Poživil. ŽK: Jemelka, Nešpor – Lingr, Petráň. Diváci: 3 776.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Lingr (87. Bukata), Hanousek – Vukadinović (60. Ba Loua), Janečka, Guba (46. Putyera) – Petráň. Trenér: Straka.

Okresní týmy jdou do boje. Další ročník divize je tu.
O víkendu startuje i fotbalová divize
Ilustrační foto
Opravuje se! Řidiče v Havířově čekají uzávěry několika ulic