Svěřenci trenéra Františka Straky prohráli počtvrté v řadě aniž by skórovali, za celý podzim doma nebyli schopni vyhrát a krčí se nadále u dna ligové tabulky. Gól už nedali 443 minut!

Přitom jejich nedělní duel s Jabloncem snesl přísná ligová kritéria. Karvinští odehráli s favoritem dobrou a hlavně vyrovnanou partii, nezasloužili si prohrát, ale co z toho, když výsledek je znovu nulový.

„Je to pořád dokola. Vsadili jsme na ofenzivnější sestavu a snahu překvapit soupeře. Nástup byl dobrý, byly tam i šance, ale pořád nám schází ta preciznost v koncovce. To jsou momenty, které ovlivňují průběh utkání. Bohužel jsme pak prohráli jednu nezvládnutou situaci v našem vápně, u které jsme tak důslední nebyli. Nezbývá než dál pokorně makat,“ těžce nacházel slova František Straka.

Havířované se dočkali důležitých bodů.
Festival šancí a návrat do osmičky

Ten udělal v sestavě změnu v brance, když Hrdličku nahradil Pastornický a blýskl se chycenou tutovkou proti Kratochvílovi. „Myslel jsem, že když už jsme přežili tohle, že minimálně ten bod uděláme,“ štvalo Pastornického, že čisté konto nakonec neudržel.

Přes karvinské šance (Smrž, Petráň), ale i ty jablonecké (Doležal, Sýkora) viděli diváci jen jeden gól. Rozhodla 77. minuta, kdy se ve vzdušném souboji nechal přeskočit nejvyšší muž karvinské obrany Kouřil a Doležal umístěnou hlavičkou k tyči vsítil vítězný gól.

„Už jsme si na lavičce říkali, že Doliho vystřídáme. V týdnu jsme hráli pohár v Opavě a měl toho dost. Zápas stejně směřoval k remíze. Ještě, že jsme ho tam chvíli nechali,“ mohl si po utkání jablonecký kouč Petr Rada blahořečit za prozřetelnost.

Podobné štěstí by Karviná už také potřebovala…

Amatérští běžci se v neděli v Karviné vydali na už 4. ročník závodu Od mostu k mostu.
Běh mezi mosty zvládl i otec s dítětem v kočárku

„Já už opravdu nevím. Kluci chtěli, bojovali a makali, byla tam obrovská touha utkání vyhrát. Za snahu a nasazení jim nic vytknout nemůžu. Stále nám ale schází větší kvalita v zakončení. Asi to chce více klidu, možná i ttrochu toho sportovního štěstíčka,“ vzýval Straka po utkání přízeň osudu.

Na výkonu, který jeho tým i bez dvou pilířů sestavy Dreksy a Ba Louay předvedl, se ale dá stavět. „Proti Jablonci jsme chtěli hrát jednoduchý fotbal, podržet míč na hrotech a doplňovat to středovými hráči. Chtěli jsme se rychle nastartovat, dostat Jablonec pod tlak. To vše se dařilo a ty šance se vyskytly, jenže jsme selhali zas a znovu v koncovce,“ smutnil kouč karvinské lavičky.

MFK Karviná – FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 77. Doležal. Rozhodčí: Berka – Hájek, Horák. ŽK: J. Šašinka, Ndefe – Jovović, Krob. Diváci: 2 530.

Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić, Jan Moravec (46. Čonka) – Smrž, Marek Hanousek – V. Vukadinović (76. Lingr), Petráň, Galuška – J. Šašinka (83. Petkov). Trenér: Straka.

Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Hübschman – Jovović (69. Chramosta), Kratochvíl, Považanec (90. Pilík), Sýkora – Doležal (83. Kubista). Trenér: Rada.

Sám v srdci New Yorku a s konfetami nad hlavou. I to zažil novinář Jiří Krušina po boku zpěváka Karla Gotta.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny
Ostrava ČokoFest 2019 na výstavišti Černá louka. 2.listopadu 2019 v Ostravě.
OBRAZEM: Zájem o ČokoFest v Ostravě je obrovský. Mlsouni mrzli ve frontě