Karviná každým zápasem zvyšuje svou střeleckou úspěšnost. Pokaždé však o gól prohraje. V Boleslavi 0:1, v derby s Baníkem 1:2, o víkendu 2:3. S mistrovskou Slavií si podle všeho připíše „povinnou“ prohru 3:4, a teprve pak pro ni začne liga.

Los úvodních kol je totiž pro svěřence trenéra Františka Straky neúprosný. I tak se s ním Karvinští statečně perou. I s absencemi, které v úvodu podzimu mají.

V Plzni se úvodní minuty odehrály za hustého lijáku, který svědčil domácím. Už v osmé minutě šli do vedení zásluhou Krmenčíka, který se po těžkém zranění zase pomalu dostává do střelecké pohody.

To bylo ze strany Plzně v první půli vše. I díky nadšeně bojujícím Slezanům, kteří obětavě bránili a nezapomněli ani útočit. Největší šanci srovnat měl v první půli Janečka, který si krásně zasekl míč a obstřelem jen těsně minul tyč Hruškovy svatyně.

Plzeň v závěru půle pohrdla šancí Hrošovského, kdy opět pravá strana karvinské obrany dřímala.

Po změně stran fauloval Limberský agilního Janečku a kopala se penalta, kterou Rundič proměnil. Z vyrovnání se však hosté těšili jen chvíli, než pro změnu zaspala levá strana jejich obrany. Varování v podobě Kayambovy tyče nebrali Karvinští dostatečně vážně, a tak se po identické akci dočkala Plzeň dalšího gólu. Trefil se opět Krmenčík.

Karviná (v zeleném) prohrála v Plzni těsně 2:3 a je poslední.

„Tohle nesnáším. Hráč se na to vyflákne a nechá si tam zaběhnout Krmenčíka. U prvního gólu to bylo to samé. Porážíme se sami vlastními chybami. V Boleslavi se nám stalo totéž, proti Baníku zase. Tyhle chyby mě vytáčí,“ hřímal František Straka po zápase.

Viktoriáni pak přidali třetí gól, ale obě mužstva předváděla na těžkém terénu velmi kvalitní fotbal. Petráň v závěru pohlednou přízemní ranou k tyči a svou první ligovou trefou v kariéře korigoval výsledek na 2:3, Karviná přesto spadla na dno ligové tabulky.

„Vždycky je to na nic, když se prohraje. Takže… je to na nic. Prohráli jsme 2:3,“ vysoukal ze sebe po utkání František Straka. Útěchou mu může být, že jeho tým, i v situaci, v jaké je, soupeři úplně jiného kalibru vzdoroval. „Sice se můžeme chlácholit, že jsme hráli 2:3 s týmem, který je svou kvalitou úplně někde jinde, ale ta nula tam na našem kontě pořád je, a to nás sráží,“ dodal.

Pochvala od Krmenčíka

Dvougólový střelec Plzně Michael Krmenčík výkon karvinského soupeře ocenil. „Hráli fakt skvěle. Trenér je připravil velice dobře fyzicky. Osobně jsem si myslel, že odejdou v 70. minutě, ale vůbec. Týmy, které proti nim budou hrát další zápasy, to budou mít nesmírně těžké. Nevypustili ani jeden souboj,“ hodnotil výkon Karviné Krmenčík.

Což se sice hezky poslouchá, ale chyby v karvinské defenzivě to nezakryje. „Ukázali jsme, že kombinačně i soubojově na tom nejsme špatně, bohužel se pořád dopouštíme chyb, která nás stojí body. Jako u toho druhého gólu Plzně, kdy nás přečíslili na straně. Podle mě to celé utkání rozhodlo, byl to takový překvapující moment, spíš facka, protože jsme celou dobu bojovali o srovnání, a když jsme ho konečně docílili, okamžitě jsme zase gól dostali,“ zklamaně hodnotil porážku karvinský kapitán Milan Rundić. Těšit jej může aspoň to, že Karviná se střelecky zlepšuje. „V Plzni se moc gólů nedává, my dali dva a stejně nemáme ani bod. O to víc to mrzí,“ dodal naštvaně.

„Byl to zajímavý zápas. I díky soupeři. Průtrž mračen způsobila kaluže na hřišti, to se pak kombinuje složitěji, ale podmínky byly pro oba stejné a oba celky se s tím vyrovnaly poměrně slušně. Že jsme dostali dva góly? Limberský zbytečně zavinil penaltu, ale aspoň to byl zajímavější fotbal, než kdyby to skončilo 1:0,“ zhodnotil výhru svého celku trenér Plzně Pavel Vrba.

Zápas s přehledem odpískal rozhodčí Ginzel, nováček na prvoligové listině ligových arbitrů.

Viktoria Plzeň – MFK Karviná 3:2 (1:0)

Branky: 8. a 63. Krmenčík, 69. Brabec – 52. z pen. Rundić, 84. Petráň. Rozhodčí: Ginzel – Moláček, Vaňkát. ŽK: Kopic – Galuška, Bukata. Diváci: 7 035.

Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Smrž (46. Bukata), Hanousek – Putyera (81. Puchel), Janečka, Galuška (67. Šašinka) – Petráň. Trenér: Straka.