Ví to i trenér karvinských fotbalistů František Straka. „To bude ještě válka. Je rozdíl, když vidíte mančaft v běžném ligovém utkání, a pak v konfrontaci s celky druhé ligy. Já jsem o víkendu sledoval v Německu Stuttgart proti Unionu Berlín. Ten byl v té samé situaci jako my a bylo na něm vidět, jak je to pro ty hráče nesmírně složité po psychické stránce. Tyhle zápasy mají své specifikum,“ uznal Straka.

Což bylo vidět i na prvním duelu. „V kritických chvílích nám scházela kvalita, chybami jsme Jihlavu vybízeli do rychlých protiútoků a do šancí,“ vybavoval si Straka. Jeho tým sice v poločase vedl 2:0, ale klidně to mohlo být 2:2. „Byli jsme efektivní. Byly tam i další situace, kdy jsme mohli dát gól, ale zároveň tam byla spousta prostoru pro jihlavské protiakce, které jsme soupeři umožňovali. Na tohle musíme v neděli reagovat lépe,“ varuje Straka.

Jihlava podle něj bude dělat doma maximum pro úspěch. „Ten zápas bude mít zase jinou specifiku. Každý ví, do čeho jde. Soupeře jsme si otestovali, mají kvalitní střed hřiště, je to takový soubojový tým. Podstatné bude, abychom nedělali chyby, které jsme dělali v prvním utkání. Protože pak to budeme mít nesmírně náročné,“ uznává karvinský kouč.

Kučera: Doma jsme silnější

Trenér Jihlavy Radim Kučera mohl být i přes prohru v Karviné spokojen, protože jeho tým předvedl velmi dobrý výkon a díky vstřelenému gólu na hřišti soupeře má Vysočina naději zabojovat doma o postup. „U nás převládá spokojenost se vstřeleným gólem. I když jsme v poločase prohrávali, pořád jsem hráčům vtloukal do hlav, aby pokračovali v nastaveném trendu, že si gól zaslouží. A on skutečně přišel. Být v koncovce přesnější, odjížděli bychom ještě s lepším výsledkem. Ale dýcháme a můžeme se porvat o postup doma,“ pochvaloval si Kučera.

A doma si Vysočina nejspíš bude věřit. Jak by podle Kučery mohla odveta vypadat? „Pohárový výsledek je pro nás dobrý, ale potřebujeme vyhrát. Nicméně doma jsme silnější, máme určitou kvalitu. Ten poslední zápas (s Brnem 1:6) neberu, tam nám chyběla spousta hráčů a šetřili jsme se na Karvinou. Během jara jsme doma odehráli dobré zápasy a zvládali je. Postupně jsme se zlepšovali. Věřím, že budeme Karvinou ještě hodně trápit,“ nechtěl Kučera patrně nic zakřiknout.

Nedělní druhý zápas se hraje v Jihlavě od 18.30 hodin.